KAKVA ĆE BITI ODLUKA? Ako poštuju pravila Zvezda leti iz Kupa

DRUGI OPROŠTAJ U ISTOM DANU! Zvezdu napustio i napadač

Odluka Vlade Republike Srbije jasno glasi: nema navijača na tribinama dok se ne smiri korona!

Na sve to, u 51. minutu utakmice Kupa Srbije Zvezda – Zlatibor na terenu (?!) pojavljuje se navijač domaćina Vladimir Šavija, a na tribinama i još desetak pristalica crveno-belih.

Minutima traje nagovaranje i ubeđivanje da je to što su navijači želeli da odaju počast preminulom “saborcu” nedozvoljeno. I od 51. do 90. minuta je cela grupa navijala, uz upaljenu baklju za svoj klub koji je od 0:2, za poslednjih 15 minuta utakmice preokrenuo rezultat na 4:2 i nastavio put u domaćem Kupu.

Ko je pustio jednog od vođa navijača (bez zaštitne maske) na teren? Ko je pustio desetak navijača početkom drugog poluvremena na severnu tribinu? Zašto meč nije prekinut i nastavljen tek kada se obezbede uslovi za igranje meča prema trenutno važećim propisima? Sve ovo su pitanja za delegata utakmice Ljubomira Kovačevića, koji se potpuno izgubio tokom svog radnog vremena u ponedeljak uveče.

Naravno, na sva ova pitanja će morati da odgovori i Disciplinska komisija FSS kada rastumače povrede članova 63 i 64 svog Disciplinskog pravilnika, u kojima je do tančina objašnjeno šta su obaveze kluba domaćina i organizatora utakmice i koja kazna sledi za prekršaj od preksinoć.

Prema istom pravilniku, Zvezdi preti i ispadanje iz Kupa, a da je prekršaj napravljen tokom meča Superlige, pretilo bi joj i oduzimanje od jednog do devet bodova. Ovako, “disciplinci” FSS će najkasnije za dve nedelje, kada se skupe dodatni izveštaji svih zvaničnih lica, da odrežu najverovatnije drakonsku novčanu kaznu za Crvenu zvezdu.
Kao što je poznato, incident se desio u 51. minutu. Utakmica je bila prekinuta zbog ukazivanja medicinske pomoći Zvezdinom desnom beku Marku Gobeljiću. U tim trenucima, odjednom se na terenu, pa kod Zvezdine klupe pojavio Šavija i izazvao pometnju.

U Crvenoj zvezdi juče nije bilo nikakvih zvaničnih reakcija na čitav ovaj događaj sem onih koje su se čule iz izvora bliskih klubu. Po njima, Vladimir Šavija nije ušao na teren da bi očitao bukvicu fudbalerima zbog lošeg rezultata, već im se žalio što njemu i još nekolicini navijača nije dozvoljeno da odaju počast Branislavu Zeljkoviću Zelji, bivšem vođi “delija”, koji je preminuo pre 10 godina. Šavija je tražio od igrača da im pomognu u tome, da puste navijače na “sever” kako bi podigli Zeljin barjak. Navodno, posle se i izvinjavao kad je pored njega bio trener Dejan Stanković.

Izvor: PRessSerbia/Novosti