Juventus osvojio Kup Italije

Fudbaleri Juventusa osvojili su Kup Italije, pošto su u finalnoj utakmici u Rimu pobedili Milan sa 4:0

“Stara dama” je tako praktično došla do “duple krune”, pošto se nalazi na korak od osvajanja Serije A u kojoj dva kola pre kraja ima šest bodova više od Napolija i znatno bolju gol razliku.

Juventus je na Olimpijskom stadionu u Rimu sredinom drugog poluvremena rešio pitanje pobednika.

Torinski tim poveo je pogotkom Mehdija Benatije u 56. minutu, da bi Daglas Kosta u 61. sjajnim udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Benatija je svojim drugim golom u 64. minutu doveo Juventus do tri gola prednosti, da bi konačan rezultat postavio autogolom Nikola Kalinić u 76, posle loše intervencije nakon kornera Miralema Pjanića sa levog boka.

Torinskom timu je ovo rekordna 13. titula u Kupu Italije.