Jokić uzvratio udarac Klipersima i doneo Denveru izjednačenje! (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Kliperse 110:101 i tako izjednačili skor na 1:1 u polufinalu Zapada
Briljirali su Nikola Jokić i Džemal Merej.

Srpski centar je utakmicu završio sa 26 poena uz 18 skokova i četiri asistencije, dok je Džamal Marej postigao poen više uz tri skoka i šest asistencija. Pratili su ih Pol Milsap i Geri Heris, postigli su po 13, Majkl Porter junior 11, a Monte Moris deset poena.

Denverj je sjajno otvorio meč, a posebno su rapsoloženi bili Jokić i Marej. Brzo su napravili dvocifrenu prednost. Nisu imali odgovor Klipersi pa su Nagetsi posle prvih dvanaest minuta igre imali čak 19 poena prednosti – 25:44.

Jokić je u prvoj četvrtini postigao 15 poena, a Marej je dodao 11. Srpski košarkaš je briljirao tokom prvog dela meča koji je završio sa 24 poena i 10 skokova, a Nagetsi su imali +16.

U nastavku druga priča. Videli smo mnogo promašaja s obe strane. Klipersi su uspeli da smanje zaostatak, pa su pred poslednju četvrtinu bili 12 poena.

Jokić nije postigao nijedan poen u trećoj četvrtini, ali je njegov tim ipak uspeo da zadrži dvocifrenu predost. Početkom četvrte četvrtine Klipersi su pripli na pet poena minusa, ali je uzvratio Srbin. Jokić sa dvojkom i Heris sa dve trojke odbili su nalet ekipe iz Los Anđelesa. Nagetsi su napravili seriju 10:0 i tako rešili meč.

Izvor: PRessSerbia/Informer

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.