JOKIĆ SE RAZGOROPADIO I ZGAZIO DETROIT! Dominacijaaaaaaaaa!

JOKIĆ OPET ISPRED SVIH: Ovo je najnoviji presek MVP trke

Denver je savladao Detroit rezultatom 117:111, a opet je NIkola Jokić imao ključnu ulogu u trijumfu svog tima.

Srpskom centru zamalo je izmakao peti uzastopni tripl-dabl, nije imao čak ni dabl-dabl. Meč je završio sa 34 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

To nije sve, odigrao je ključnu ulogu kada je bilo najpotrebije, ju zevršnici meča. Srpski as ubacio je devet od završnih 14 poena Denvera i tako doneo trijumf svom timu protiv Detroita.

Posle prvog dela igre bio je egal, a Ekipa Majka Melouna slomila je otpor rivala u završnici treće deonice i povela 92:76.

Međutim, prokockao je Denver prednost, Pistonsi su izjednačili na 111:111 minut pre kraja. ALi, u nastavku se razgoropadio Jokić i doneo pobedu svok timu.

Pored Nikole Jokića, Vil Barton je ubacio 14, a Aron Gordon je meč završio sa 13 poena, po 12 su ubacili Forbs i Nađi, dok je Rivers postigao 11 poena. Debitantski nastup u dresu Nagetsa imao je Demarkus Kazins. Odigrao je 12 minuta i za to vreme imao samo jedan pogodak iz igre uz sedam ispaljenih lopti, uhvatio je šest skokova, uz jednu asistenciju.

Kod gostiju Kejd Kaningem, Kodi Džozef, Trej Lajls i Ajzea Stjuart skupili su po 18 poena.

U ostalim mečevima, Golden Stejt je pobedio Jutu rezultatom 94:92. Loše šutersko veče imao je Stef Kari. Ubacio je samo 13 poena, uz 5/20 iz igre i tek 1/13 za tri! Nemanja Bjelica dobio je 20 minuta i ubeležio je šest poena, četiri skoka i isto toliko asistencije.

Bojan Bogdanović je utakmicu završio kao najbolji strelac sa 21 poenom (7/17 iz igre) uz osam skokova.

Izvor: PRessSerbia/Informer