Ima leka i za Karija (VIDEO)

maxresdefault 11

Ima leka i za Karija, Grizliji izmasakrirali Ratnike!

14837747317476

U večeri preokreta nekoliko iznenađujućih rezutlata u NBA ligi. Najveći šok priredili su košarkaši Memfisa koji su nadoknadili zaostatak od 24 poena (minus 19 u poslednjoj četvrtini) i savladali u produžetku favorizovani Golden Stejt sa 128:119. Grizliji su ujedno postali prvi tim koji je dva puta u regularnoj sezoni tukao Golden Stejt, što niko nije uradio još od sezone 2014/15 kada su Sparsi naneli dva poraza Ratnicima.

Spektakularna odbrana gostiju, koji su na drugoj strani izmasakrirali Ratnike u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 32:13 uslovila je da meč ode u produžetke gde je Memfis slavio. Zek Rendolf (27 poena, 11 skokova, šest asistencija) i Mark Gasol (23 poena) pobrinuli su se za nešto što nije bilo strano gostima ove sezone. Kod Voriorsa Stef Kari sa 40 i Kevin Durent (27 poena, 13 skokova) opet nisu imali dovoljno rešenja za odbranu Grizlija u produžetku. Tamo se raspucao i sjajni Majk Konli koji je takođe ubacio 27 poena i pokazao da s pravom računa na odlazak na ol-star meč.

Kris Pol se vratio u prvu postavu Klipersa i to sa dabl-dablom (14 poena, 12 asistencija) u pobedi nad Sakramento Kingsima od 106:98. Pol je ujedno dospeo i na deseto mesto najboljih asistenata svih vremena gde je pretekao Roda Striklenda, a meč u Sakramentu odlučen je minut pre kraja kada je najbolji pojedinac u redovima Kingsa Damarkus Kazinspokušao da izvede vratolomiju i izgubio loptu u trenutku kada su gosti vodili sa dva razlike. Ostin Rivers (24 poena, 4/7 za tri) i Džej Džej Redik sa 19 bili su najbolji u pobedničkom timu Doka Riversa dok je Kazins na drugoj strani imao sjajan, ali nedovoljan učinak (25 poena, 11 skokova, sedam asistencija).

Nisu se proslavili noćas ni Milvoki Baksi koji su dozvolili Njujorku povratak u poslednjoj četvrtini i trijumf od 116:111 za prekid crne serije od šest vezanih poraza. Izgledalo je da domaćin dobija ovaj meč, ali je 51 sekundu pre kraja Karmelo Entoni (26 poena, šest asistencija, 10 skokova) pogodio trojku koja je udahnula život Niksima. Baksi su potom izgubili loptu, a na drugoj strani zakucavanjem Kortnija Lija Njujork je stigao do osetne prednosti. Gosti su, zanimljivo, gubili sa čak 18 razlike u jednom trenutku, ali su u poslednjoj deonici slavili sa 33:15 i otišli kući srećni.

Jednu od najboljih utakmica u sezoni noćas su imali i Lejkersi koji su prosto odvalili Majami sa 127:100. Izuzev u drugoj četvrtini kada su izgubili sa sedam poena, Lejkersi su dominirali nad Vrelinom, posebno u četvrtoj deonici koju su rešili u svoju korist sa 37:21. Šest igrača Lejkersa ubacili su dvocifren broj poena, a najbolji je bio Lu Vilijams sa 24. Veteran Luol Deng imao je 19 poena i 14 skokova u meču u kojem su Lejkersi dobro pucali iz igre – 50 odsto.

Nisu se noćas proslavili ni Minesota i Nemanja Bjelica koji su poraženi na gostovanju u Vašingtonu od Vizardsa sa 112:105. Srbin je za 11 minuta na terenu ubacio pet poena i zabeležio skok, a najbolji u redovima gostiju Endru Vigins (41 poen) opet ništa nije mogao sam. Vikovi su u poslednju deonicu ušli sa pet poena prednosti, ali su ih domaćini nadigrali sa 32:20 i dobili meč na kraju. Petorica košarkaša Vašingtona imali su dvocifren učinak, a blistao je Bredli Bil koji je ubacio 22 za 14 pobedu Vizardsa kod kuće od ukupno 17 koliko imaju.

Kajri Irving i Kevin Lav vratili su se u startnu postavu Kavalirsa, koji su seriju mečeva na strani započeli trijumfom u Bruklinu sa 116:108. Blistao je nezaustavljivi tandem Irving – Džejms koji su zajedno ubacili 68 poena, više od pola od ostatka tima. Lebron je bio maestralan noćas, uz 36 poena šutirao je iz igre 70 odsto, a zabeležio i devet skokova. Netsi su zabeležili peti vezani poraz, deseti uzastopno i jasno je da se nalaze u velikim problemima.

U sjajnoj formi je i Hjuston koji je zabeležio sedmu vezanu pobedu u duelu sa Orlandom, ukupno 18 na poslednjih 20 utakmica. Rajan Anderson (19 poena) i Džejms Harden (14 koševa, 10 asistencija) zabeležili su dabl-dabl, a posebno se istakao bradati košarkaš Raketa kojem je ovo čak 16. uzastopni dabl-dabl u sezoni, dok je sa druge strane Anderson sve svoje koševe dao u drugom poluvremenu. Roketse posle ovog duela očekuje novo iskušenje, gostovanje Torontu koji je sjajan kod kuće gde ima skor 12-5 i očekuje nas neizvestan duel. Orlando je vezao drugi poraz, ukupno četvrti u poslednjih pet mečeva.

Sjajni Džoel Embid ubacio je 23 poena za 26 minuta, a Ti Džej Mekonel je zabeležio rekord karijere – 17 asistencija u meču u kome su Seltiksi u drugom poluvremenu ukrali pobedu Siksersima 110:106. Na poluvremenu su domaćini gubili sa 11 poena, ali su u nastavku smogli sange da zadrže oreol nepobedivosti u 2017. godini. Ajzea Tomas i Ejveri Bredli zajedno su ubacili 50 poena dok je Al Horford zabeležio 19 koševa, 12 skokova i četiri asistencije.