Sport

Futsaleri Srbije bez plasmana u polufinale EP

Futsal reprezentacija Srbije nije  uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu u Ljubljani izgubila od Kazahstana sa 1:3.

Kazahstan je poveo u sedmom minutu golom Serika Žamankulova, a prednost je udvostručio Tajnan u 23. minutu. Gol za Srbiju postigao je Slobodan Rajčević u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Daglas Žunior 23 sekunde pre kraja utakmice.

Srbija je na početku zapretila preko Rajčevića, ali je Kazahstan postigao gol, u sedmom minutu. Šutirao je Daglas Žunior, srpski golman Miodrag Aksentijević je odbranio, ali se lopta odbila do Serika Žamankulova kome nije bilo teško da je pošalje u mrežu.

Posle toga Dragan Tomić je šutirao pored gola, a Rajčević je u 14. minutu pogodio stativu. Na dva i po minuta pre kraja poluvremena pokušao je Tajnan, a srpski golman dobro je odbranio. Aksentijević je i u poslednjem minutu u više navrata dobro reagovao i odbranio šuteve Daglasa i Tajnana.

Drugo poluvreme počelo je šansama Srbije, prvo je pokušao Miloš Simić, ali je njegov šut je bio izblokiran. Posle njega prilike su propustili Mladen Kocić i Marko Perić.

Kazahstan je udvostručio prednost golom Tajnana u 23. minutu, posle kontre koju je započeo Daglas. Kazahstanci su se posle toga dobro branili i kontrolisali utakmicu.

Srpski fudbaleri imali su dobar napad u 30. minutu, kada je golman Igita odbranio udarac Rajčevića. Posle toga, na dobru asistenciju Kocića, pred golom Kazahstana pokušao je i Marko Radovanović, ali nije uspeo da pošalje loptu iza sigurnog golmana Igite.

Srbija je smanjila zaostatak u 36. minutu golom Rajčevića, posle dodavanja Perića. Posle toga Kocić je pogodio stativu, srpski futsaleri su pritiskali protivnika, ali nisu uspeli da postignu gol pre svega zahvaljujući dobrim odbranama protivničkog golmana.

Konačan rezultat postavio je Daglas 23 sekunde pre kraja utakmice, nakon što je oduzeo loptu Kociću na centru.

Kazahstan će u četvrtak u polufinalu igrati protiv pobednika duela Španije i Ukrajine.