Fudbaleri Zvezde pobedili Keln u Ligi Evropa

Pobeda Zvezde protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su sinoć prvu pobedu u Ligi Evropa, pošto su na gostujućem terenu u Nemačkoj pobedili domaći Keln sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe H.

Jedini gol postigao je Ričmond Boaći u 30. minutu.

Posle dva kola beogradski klub ima četiri boda, a nemačka ekipa je i dalje bez bodova.

Zvezda je bila dominantna u prvom poluvremenu u kome je postigla lep pogodak, a strelac je bio Boaći, kome je to bio 30. gol ove godine.

Crveno-beli su odlično igrali do 40. minuta, kada su usporili i bili nesigurni, zbog čega su dobili nekoliko žutih kartona.

Keln je bio mnogo bolji u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da postigne izjednačujući pogodak, uprkos velikom broju prilika.

Domaći fudbaleri su tri puta pogodili stativu, dva puta nekadašnji fudbaler Partizana Miloš Jojić, a jednom Leonardo Bitenkur.

Zvezda se dobro borila i na kraju sačuvala svoj gol, a jedan od junaka ponovo je bio golman Milan Borjan, koji je u finišu odlično odbranio šut Frederika Sorensena.

Utakmica je igrana pred punim stadionom u Kelnu, a susretu je prisustvovalo više od 2.000 navijača Crvene zvezde. Nije bilo većih incidenata.

U trećem kolu 19. oktobra, Zvezda će u Beogradu igrati protiv londonskog Arsenala, a Keln će u Belorusiji igrati protiv BATE Borisova.