Sport

Fudbaleri Srbije izgubili od Austrije

Fifa novčano kaznila Srbiju zbog nedoličnog ponašanja navijača

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je sinoć u Beču od Austrije sa 2:3, u utakmici pretposlednjeg kola Grupe D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Srbija je povela u 11. minutu golom Luke Milivojevića, a Austrija je preokrenula golovima Gvida Burgštalera u 25. i Marka Arnautovića u 76. minutu. Nemanja Matić je izjednačio u 83. minutu, a pobedu domaćima doneo je Luis Šaub u 89. minutu.

U poslednjoj utakmici u kvalifikacijama Srbija igra protiv Gruzije, u ponedeljak od 20.45 u Beogradu i potrebna joj je pobeda za plasman na Mundijal.

Srbija na prvom mestu na tabeli ima 18 bodova, a Vels je drugi sa bodom manje. Irska je posle pobede protiv Moldavije od 2:0, treća na tabeli sa 16 bodova, dok Austrija ima 12. Gruzija je peta sa pet bodova, a Moldavija ima dva boda.