Emir na korak od finala Evropskog prvenstva, oborio lični rekord sezone!

Emir na korak od finala Evropskog prvenstva! Srpski atletičar zauzeo treće mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i oborio lični rekord sezone!

Emir Bekrić ponovo trči – ušao je u polufinale Evropskog pervnstva, i to sa najboljim rezultatom sezone!

Odlično je Bekrić ušao u trku, odmah se pozicionirao u vodeća tri na stazi i držao dobar ritam maltene do samog kraja, izdržao u poslednjim metrima udar Mađara Koroknaja, odbio ga poslednjim atomima snage i trku završio kao treći.

Prvi, sa vremenom 50.10, bio je Francuz Viktor Koroler, a drugi Švajcarac Alan-Erve Mfomka, on u vremenu 50.34.

Pre pet godina Bekrić je zabeležio uspeh karijere, osvojio bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Moskvi, ali od tada nije imao zapaženijih rezultata najviše zbog povrede.

Ovo je prilika da se vrati na veliku scenu, odlično je izdržao prvi veliki izazov u Berlinu s obzirom na činjenicu da je dugo bio na poštedi.

Izvor: PRessSerbia/Telegraf