Sport

Edmund zaustavio Djokovića u Madridu

"VREME JE DA ĐOKOVIĆ PADNE!"Godinama mnogi pokušavaju da SRUŠE Novaka sa vrha, a sada je dobio neviđene pretnje!
Printscreen

Srpski teniser Novak Djoković nije uspeo  da se plasira u osminu finala mastersa u Madridu, pošto je u drugom kolu izgubio od Britanca Kajla Edmunda sa 6:3, 2:6, 6:3.

Edmund je do najveće pobede u karijeri stigao posle sat i 42 minuta igre. Ovo je bio četvrti medjusobni meč Djokovića i Edmunda i prva pobeda Britanca.

Nakon dva brejka u prva dva gema na meču, Edmund je nametnuo svoju igru i potom još dva puta oduzimao servis Djokoviću što mu je donelo prednost od 1:0 u setovima posle 31 minut igre.

Nekada najbolji teniser sveta je u drugom setu bio mnogo bolji, napravio je samo tri neiznedjene greške i osvojio je čak 87 odsto poena na svoj prvi servis. Djoković je u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku, ne dozvolivši 22. teniseru sveta nijednu brejk priliku.

Djoković je u petom gemu trećeg seta propustio tri brejk prilike i to je na kraju bilo i odlučujuće. Edmund se tada odbranio, a potom je u osmom gemu napravio odlučujući brejk.

Protivnik Edmunda u narednom kolu biće Belgijanac David Gofan.