Sport Srbija Svet

Dva zlata i svetski rekord Zorane Arunović!

Još jedno srebro za Zoranu Arunović

Zorana Arunović je osvojila zlatnu medalju i postavila novi svetski rekord na Evropskom prvenstvu u Mariboru. Zlato i za našu reprezentaciju – Arunović, Veličković i Milovanović!

Sjajan uspeh srpskih strelkinja u Mariboru!

Srbija je osvojila “duplu krunu” u takmičenju pištoljem za dame na Evopskom prvenstvu u Mariboru, pošto se prvo Zorana Arunović okitila zlatom u pojedinačnoj konkurenciji, da bi potom bila deo i ekipe, uz Bobanu Veličković i Jasminu Milovanović, koja je reprezentaciji donela još jedno zlato.

Arunović je postavila evropski i svetski rekord finala pošto je “upucala” 246,9 krugova, dok je drugoplasirana Olena Kostevič (Ukrajina) imala 239,5.

Trećeplasirana Sonja Franke iz Španije imala tek 218,9.

Veličkovićeva se plasirala na 16., Milovanovićeva na 20. mesto, pa je naš tim trijumfovao sa čak šest krugova ispred drugoplasiranih Nemica, koje su takođe postigle zavidan rezultat, i 11 više od bronzane selekcije Rusije, branioca titule.

Niz srpskih medalja nastavio je muški seniorski tim puškom (Milutin Stefanović, Stevan Pletikosić, Milenko Sebić), srebrom u ekipnoj konkurenciji.

Zaključno sa tim takmičenje, Srbija je za sada na EP u Mariboru osvojila deset medalja (tri zlatne, šest srebrnih i jednu bronzanu).