News Sport

DUŠAN(I) SILNI – Dva penala i tri gola dovoljna za nova tri boda Orlova!

DUŠAN(I) SILNI - Dva penala i tri gola dovoljna za nova tri boda Orlova!

Portugalija ubedljiva protiv Luksemburga (5:0) uz het-trik Ronalda.

U, za Orlove, pretposlednjem kolu kvalifikacija za Mondijal u Kataru 2022. Srbija je pobedila Azerbejdžan 3:1 (1:1).

Sa ova tri boda izabranici selektora Dragana Stojkovića su i dalje vodeći u A grupi, ali imaju i meč više od drugoplasirane Portugalije.

O direktnom putniku na Mondijal 2022. odlučiće poslednje kolo kada naš tim gostuje Ronaldu i družini. Pobeda garantuje vizu za Katar.

Protiv Azerbejdžana naš tim poveo je u 30. minutu posle gola Dušana Vlahovića iz penala, isti igrač je oboren.

Na pauzu se otišlo sa 1:1 jer se golman Predrag Rajković na klizavom terenu poigravao pred kaznenim, a kada mu je lopta pobegla probao je da je izbije, ali je dao Mahmudovu u noge, koji je lako loptu poslao u praznu mrežu.

Vlahović je u 53. minutu iskoristio odbitak, Lazović je šutirao van kaznenog, golman odbranio, a onda je napad Fjorentine pritrčao i samo je špicom sa tri metra ćušnuo u mrežu.

Rezervista Dušan Tadić je u 83. minutu iskoristio drugi penal.

Portugalija je brzopotezno rešila Luksemburg (5:0). Ronaldo u 8. i 13. minutu, a onda i Bruno Fernandeš u 18. su doneli veliku prednost. Palinja u 69. i Ronaldo u 87. su dokrajčili rivala.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Loading...

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.