DRUGI PUT BRONZA: Hrvatska savladala Maroko u meču za treće mesto

Kocaksti do pobede došli golovima Gvariola i Oršića.

Reprezentacija Hrvatske zauzela je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru pošto je u malom finalu savladala Maroko sa 2:1 (2:1). Ovo je treća medalja Hrvatske sa Mundijala, a druga bronza posle Francuske 1998, dok je Maroko ostvario najveći uspeh u svojoj istoriji.

Već na startu je bilo mnogo uzbuđenja pošto je u 3. minutu Bono umalo postigao autogol kada mu je lopta prešla preko noge, ali je od svega bio samo kroner za Hrvatsku posle kojeg nije bilo opasnosti. Nije se dugo čekalo na gol pošto je već u 7. minutu Hrvatska vodila 1:0 posle odlične akcije iz slobodnog udarca. Modrić je pronašao Perišića, ovaj glavom sproveo loptu do Gvardiola koji je takođe glvaom savladao Bonoa. Nisu hrvatski navijači stigli n ida proslave kako treba vođstvo, a već je bilo 1:1. Dari je iskoristio nepažnju odbrane Hrvatske pošto je ostao sam i nije mu bilo teško da sa pet metara savlada Livakovića. Usledio je mirniji period igre, a tek povremeno je Hrvatska pretila iz daljine preko Kramarića i Modrića, ali bez veće opasnosti za Maroko. El Nesiri je u 37. minut glavom šutirao pored gola, a tri minuta kasnije Ziješ je slabo šutirao sa 30 metara. Činilo se da će na poluvrmeenu biti nerešeno, ali je onda Oršić majstorski na asiastenciju Livaje plasirao loptu koja je od stative završila u mreži i Hrvatska je na velikom odmor u vodila 2:1.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča. U nastavku nije viđeno mnogo kvalitetnog fudbala, mada je Oršić već u 47. minutu mogao do gola, ali je njegov šut skrenuo malo pored stative El Jamik. Skoro pola sata je prošlo do prve sledeće dobre šanse kada je Livaković odbranio u stiuaciji jedan na jedan šut En Nesirija u 75. minutu, da bi u 87. Kovačić loše šutirao iz odlične pozicije. Malo je nedostajalo da Maroko izbori produžetak pošto je u bukvalno poslednjem napadu na meču En Nesiri glavom loptu poslao malo iznad prečke gola Hrvatske, pa su Kockasti stigli do trijumfa i bronze.

Izvor:PRessSerbia/ Srbija Danas