DRAMA U ARENI: Partizan slomio otpor Slaska u završnici

Partizan je prvi na tabeli sa šest pobeda i porazom, a Slask je pretposlednji sa pobedom i šest poraza.

Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu u Beogradu poljski Slask sa 75:73 (22:15, 15:20, 17:17, 21:21), u utakmici sedmog kola Grupe A u Evrokupu.

Pred nešto više od 5.000 gledalaca u Beogradskoj areni najefikasniji u ekipi Partizana bio je Gregor Glas sa 18 poena uz pet asistencija.

Uroš Trifunović postigao je 12 poena, Zek Ledej 10 poena uz sedam skokova, a sa 10 poena pobedi je doprineo Aleksa Avramović.

U ekipi Slaska najefikasniji je bio Kerem Kanter sa 21 poenom uz osam skokova.

Slask je na početku poveo 5:9, a na polovini četvrtine 8:15. Trener Partizana Željko Obradović je posle toga tražio minut odmora i tada je održan minut ćutanja za bivšeg igrača Partizana Harisa Brkića koji je pre 21 godinu ubijen na parkingu ispred hale Pionir.

Crno-beli su posle toga zaigrali bolje, napravili su seriju 14:0 predvođeni Jamom MadaromUrošem Trifunovićem i Gregorom Glasom i preokrenuli na 22:15, što je bio rezultat na kraju prve deonice.

Sa dobrom igrom crno-beli su nastavili u drugoj četvrtini, a posle koša Trifunovića stekli su 13 poena prednosti (30:17).

Domaći su tokom večeg dela deonice imali najmanje osam razlike, a poljska ekipa uspela je da se primakne u samoj završnici na dva poena, 35:37.

Slask je zaigrao nešto bolje u nastavku, uspeo je u dva navrata da se primakne na dva razlike, ali je Partizan vratio prednost od sedam poena. Međutim, na samom kraju deonice Slask je “trojkom” Lukaša Kolende prišao na 52:54.

Početkom četvrte četvrtine povredio se igrač Partizana Gregor Glas, a ubrzo i Uroš Trifunović, koji je prilikom “zakucavanja” pao na parket i krvave arkade napustio teren. Srpski igrač se u nastavku vratio na teren.

Partizan je držao vođstvo između dva i šest poena, a četiri minuta pre kraja posle koša i slobodnog bacanja na 68:68 izjednačio je Kerem Kanter. Partizan je promašivao, a Kanter je pogodio pet uzastopnih poena za vođstvo Slaska 73:68.

Posle toga poentirao je Aleksa Avramović, a posle njega i Nemanja Dangubić sa linije za slobodna bacanja za 72:73. Slask posle toga nije iskoristio napad, a sa druge strane, pet sekundi pre kraja pogodio je Dangubić za vođstvo Partizana 74:73, nakon što je bio najbolji u skoku.

Slask je imao poslednji napad, dobro se u odbrani postavio Zek Ledej pa je lopta pripala Partizanu. Odmah je fauliran Avramović, on je pogodio jedno slobodno bacanje i obezbedio pobedu Partizanu.

U sledećem kolu Partizan će 22. decembra igrati u Rusiji protiv Lokomotive Kubanj, a Slask će dočekati Huventud.