Đoković za dva sata savladao Variljasa

Evo kada Đoković igra sa Rudom za 23. grend slem titulu

Srpski teniser u četvrtfinalu protiv Hačanova.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfoinale Rolan Garosa pošto je maksimalnim rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) savladao Peruanca Huana Pabla Variljasa posle sat i 58 minuta igre. Za plasman u polufinale Novak će igrati protiv Rusa Karena Hačanova.

Novak je odličn otvorio meč protiv Peruanca i uz dva uzastopno napravljena brejka je stigao do vođstva od 4:0, mada je morao jednu brejk loptu da spašava odmah u prvom gemu na svoj servis. Variljas je uspeo da potom vrati jedan brejk Đokoviću i smanji na 4:2, ali je potom Novak rutinski priveo prvi set kraju i stigao doi vođstva 1:0. U sličnom srtilu je Đoković nastavio meč i odmah na startu drugog seta oduzeo servis Variljasu da bi isto učnio u petom gemu i uz potvrđen brejk poveo sa 5:1. Propustio je Đokovićž brejk i set loptu na setvis Peruanca, ali je potom u svom servis gemu lako stigao do prednosti od 2:0.

Na početku trećeg seta oba su tenisera uspela da osvoje gem na svoj servis, da bi Đoković potom dodao gas i napravio dva uzastopna brejka koja je oba puta uspeo da potvrdi i povede sa 5:1. Variljas je uspeo da osvoji gem na svoj servis, ali je veoma brzo Novak na svoj servis stavio tčaku na ovaj meč.
Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas