Đoković nije uspeo, na putu do finala zaustavio ga Zverev!

CICIPAS NE KAPIRA ĐOKOVIĆA: "Uvek hoće OSVETU, nešto da dokaže, NIKAD NIJE SREĆAN! Ima sjaj u oku..."

Zverev je sjajno servirao i tokom većeg dela prvog seta bio na više od 90 odsto osvojenih poena kada ubaci prvi servis.

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Aleksandra Zvereva 1:2 (6:7, 6:4, 3:6) u polufinalu završnog turnira u Torinu.

Igrači su teško dolazili do prilika za brejk, kojih nije bilo sve do rezultata 5:4, kada je Đoković imao prvu priliku koja je ujedno bila i set lopta.

Nije ju iskoristio, a potom ni Zverev dve svoje, pa je set otišao u taj-brejk. Nemac je u istom bio bolji teniser i iskoristio prvu set loptu nakon tačno sat vremena igre.

Isto se prenelo i na drugi set. Zverev je neverovatno igrao, potpomognut sjajnim servisom, a uz odsustvo duplih servis greški karakterističnih za njega.

Sa druge strane mreže, Đoković se mučio. Dok bi Nemac svoje servis gemove dobijao bezi izgubljenog poena, srpski as ih je zarađivao na teži način.

Međutim, prilika se ukazala pri rezultatu 4:4 i Đoković ju je zgrabio. Ipak, ne bi to bio meč svetskog reketa broj jedan kada bi u laganom gemu potvrdio brejk i osvojio set.

Umesto toga, propustio je četiri set lopte i tek petu iskoristio za izjednačenje.

Tako nije moglo u odlučujućem setu. Nastavilo se mučenje na Đokovićev servis, dok je Zverev lagodno uzimao svoje. Posledično tome, Nemac je napravio brejk u četvrtom gemu trećeg seta.

Odlučujući gem, nakon kog se Đoković nije vratio iako je imao priliku na 2:4, ali ju je propustio.

Zverev će u finalu igrati protiv Danila Medvedeva koji je savladao Kaspera Ruda. Ruski teniser je igrao u terminu od 14 časova i sigruno će odmorniji dočekati finale.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.