Sport News

Đoković je gromada – izgubio dva seta pa osvojio Rolan Garos!

ATP DODELIO NAGRADE: Đoković igrač godine

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, osvojio je svoju 19. Grend slem titulu pobedom nad Stefanosom Cicipasom u finalu Rolan Garosa, rezultatom 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle velikog preokreta i ogromne borbe pred publikom na stadionu Filip Šatrije.

Đoković je imao dva seta manjka u odnosu na rivala, nije izgledao dobro na terenu, iako je odlično startovao meč.

Bez obzira na posledice teškog pada i probleme sa očima, Đoković je uspeo da se potpuno vrati u duel, stigne do izjednačenja, a u petom setu i do preokreta.

Srpski teniser je osvojio 19. titulu na najvećim teniskim turnirima, dok je Cicipas propustio šansu da to uradi prvi put u profesionalnoj karijeri.

Đoković je fenomenalno startovao duel, u prva tri gema na svoj servis nije dozvolio rivalu da osvoji niti jedan poen, ali je sebe doveo u veliki problem padom u sedmom gemu.

Pokušao je Đoković da sustigne jednu loptu, nameravao je da prokliza, ali je njegova patika zapela za podlogu i oborila ga.

Novak je nekako uspeo da ustane, bio je očigledno ugruvan, što je omogućilo Cicipasu da preuzme inicijativu.

Ipak, ona je trajala svega dvadesetak minuta, Đoković se u desetom gemu vratio u svoj ritam, zatim je napravio brejk i imao priliku da u narednom gemu završi prvi set, ali je Cicipas uzvratio i odveo set u taj-brejk.