Djoković u osmini finala Vimbldona

Djoković četvrti put šampion Vimbldona

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je pobedio Britanca Kajla Edmunda sa 4:6, 6:3, 6:2, 6:4

Djoković je do četvrte pobede nad Edmundom u njihovom petom medjusobnom duelu stigao posle dva sata i 56 minuta igre.

Obojica tenisera su bila sigurna na svoj servis na početku meča, a prvi do brejka stigao je Edmund u sedmom gemu. Djoković je u narednom imao brejk loptu i priliku da odmah uzvrati, ali je nije iskoristio, pa je Britanac poveo sa 1:0 u setovima.

I u drugom setu je vidjen samo jedan brejk, ali ga ovog puta napravio Djoković. On je u osmom gemu oduzeo servis Edmundu, a u narednom ga je potvrdio za 1:1.

Djoković je odlično počeo treći set, napravio je brejk u prvom gemu, a dobru igru u tom delu meča potvrdio je novim brejkom, u sedmom gemu.

Nekada prvi teniser sveta je u sedmom gemu četvrtog seta propustio četiri brejk lopte, ali to ga nije poremetilo, baš kao ni velika greška sudija u tom gemu. Ono što mu nije tada pošlo za rukom jeste u devetom gemu kada je uspeo da oduzme servis Edmundu.

Protivnik srpskog tenisera u osmini finala biće Rus Karen Hačanov koji je ranije danas slavio protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa. Biće to prvi medjusobni duel Djokovića i Hačanova.