Djoković preko Nišikorija do polufinala s Nadalom

Djoković napredovao za jedno mesto, Lajović za dva na ATP listi

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se  u polufinale mastersa u Rimu, pošto je u četvrtfinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija sa 2:6, 6:1, 6:3.

Meč Djokovića i Nišikorija, 18. i 24. tenisera sveta, trajao je dva sata i 23 minuta.

Naredni protivnik Djokovića biće Španac Rafael Nadal, koji je u četvrtfinalu eliminisao Italijana Fabija Fonjinija.

Nišikori je već u prvom gemu prvog seta, koji je trajao devet minuta, napravio brejk, a potom je u petom još jednom oduzeo servis srpskom teniseru za veliku prednost od 4:1. Japanski teniser je potom bez većih problema priveo set kraju, iskoristio je prvu set loptu i poveo sa 1:0 posle 37 minuta igre.

U drugom setu je usledio sjajan odgovor Djokovića. Srpski teniser je, uz dva brejka, poveo sa 4:0, a do kraja seta je Nišikoriju prepustio samo jedan gem.

Djoković je prvi stigao do prednosti i u trećem setu, poveo je sa 2:1, ali je Japanac odmah uzvratio i izejdnačio. Nakon dva gema u kojem su teniseri, posle velike borbe, sačuvali svoj servis, Djoković je u sedmom napravio brejk, a pobedu i plasman u polufinale potvrdio je novim brejkom u devetom gemu.