Denver savladao Minesotu uz fantastičnu partiju Jokića (VIDEO)

Nikola NAJBOLJI IGRAČ u februaru!

Košarkaš Denver Nagetsa Nikola Jokić imao je novu neverovatnu košarkašku partiju, a ovog pua Nagetsi su slavili. Pobeđena je Minesota rezultatom 123:116.

Jokić je upisao novu partiju o kojoj će pričati mnogi. Postigao je 35 poena (11/19 za dva, 1/1 za tri, 10/12 slobodna bacanja) i upisao 15 skokova i “samo” šest asistencija. Imao je i tri ukradene lopte i blokadu.

Jokić je doneo široku lepezu poteza na sinoćnji meč. Imao je čak i dva zakucavanja, što smo retko imali prilike da vidimo. Zbog jednog zakucavanja je zaradio i tehničku grešku.

Denver je dobro otvorio utakmicu i imao +12 posle prve četvrtine, a onda je u drugoj usledio veliki pad. Iako su u jednom trenutku imali i +18, Minesota je u serijama uspela da preokrene i da ode na poluvreme sa +3.

Održavala je Minesota konstantno prednost kroz treću četvrtinu i imali su +6, sve dok Jokić u završnici nije dao trojku i ponovo smanjio zaostatak na minus tri, pred poslednjih 12 minuta.

Novom mini-serijom otvorili su košarkaši Minesote poslednju deonicu, došli su do sedam poena prednosti, da bi potom usledila serija Denvera 15:0.

Pored Jokića, u redovima Denvera istakli su se Vil Barton sa 20 i Džamajkl Grin sa 17 poena. Marej je dodao 13, Kampaco 11, a Heris i Milsap po 10 poena.

Dianđelo Rasel je sa 33 poena i 11 asistencija bio najbolji u poraženom sastavu. Istakao se i Huanćo Ernangomes sa 25 poena.

Izvor: PRessSerbia/Novosti