Dejan Stanković: Najvažnije da nosimo tri boda sa teškog gostovanja!

VRATIO SE U ITALIJU: Dejan Stanković ima novi posao!

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković ocenio je posle pobede u meču 29. kola Super lige Srbije protiv Napretka u Kruševcu sa 4:1, da je najvažnije da njegov tim “nosi” tri boda sa teškog gostovanja.

Jedino mi je žao što smo primili gol, ali i to se dešava u fudbalu. Takođe, posebno mi je drago zbog Pavkova (Milan Pavkov strelac četvrtog gola u 76. minutu), ali najvažnije da ‘nosimo’ tri boda sa sobom sa ovog teškog gostovanja“, rekao je Stanković, a preneo je sajt kluba.

Crvena zvezda je pobedom u Kruševcu došla do 17. uzastopne pobede u Super ligi Srbije i jedini je tim bez poraza u prvenstvu.

Stanković je dodao da je prvih dvadesetak minuta za njegovu ekipu bilo dosta teško zbog problema u dodavanjima i igri bez lopte.

Posle toga smo krenuli dosta bolje, kreirali smo veliki broj akcija i bolje smo napadali prostor. Iz toga je proizašlo par šansi koje smo realizovali i tako postigli važne golove u prvom delu susreta“, rekao je on.

U nastavku meča nastavili smo u istom ritmu. Ivanić je imao priliku da ‘zatvori’ meč. Moramo insistirati na tome da budemo odlični egzekutori kada se ukaže dobra šansa“, ocenio je šef stručnog štaba Zvezde.

Na tabeli Super lige Srbije Zvezda je prva sa 83 boda, 12 bodova više uz utakmicu više od drugoplasiranog Partizana.

Stanković je na pitanje o prirpemi za sledeći meč, u kojem njegova ekipa dočekuje Partizan, rekao da do derbija ima četiri dana, kao i da njegovoj ekipi prvo sledi kraći odmor.

Prvo nam sledi povratak u Beograd i kraći odmor, a onda i sama priprema utakmice koja je zaista velika. Uostalom, o tome govori i istorijat večitih derbija“, zaključio je on.

Crvena zvezda u sredu u meču 30. kola Super lige Srbije dočekuje ekipu Partizana.