Ignorisanje prilikom onlajn flerta i zavođenja, ako se odvija po planu, treba da natera onog koga ignorišete da se zapita gde ste i zašto se ne javljate ili ne odgovarate.
Iako se danas pretežno odvija onlajn, ignorisanje kao metod zavođenja uopšte nije nova pojava.
Vekovima su žene verovale da će time što glume hladnu, nezainteresovanu i nedostižnu, postati predmet opsesije muškaraca koji im se dopadaju i da će ih podstaći da se za njihovu pažnju bore
Da je ova tehnika efikasna, dokaz je to što se očuvala do danas, u nešto izmenjenom obliku. Istina je da ljudi uvek više čeznu za onim što im je daleko ili nedostižno, za šta moraju svojski da se potrude kako bi to dobili.
Kada počnete da ignorišđete osobu kojoj se dopadate, u njihovim glavama se prvo javljaju brojna pitanja o tome gde ste, šta radite i, najvažnije, zbog čega se ne javljate.
On počinje da preispituje svoje ponašanje prema vama, ne bi li utvrdio da je negde pogrešio i njegova celokupna pažnja je u tom momentu usmerena ka vama.
Neizvesnost postaje sve jača i u potrazi za odgovorom, on vam ponovo šalje poruku. Verovatno se u tom momentu teši time da niste u mogućnosti da se javite i da samo zbog toga ne odgovarate.
Međutim, ako vi ne odgovorite ni na tu poruku, u njegovoj glavi nastaje pravi haos. Preplavljuju ga nesigurnost, zabrinutost, čak i ljutnja.
Odnosi zasnovani na toksičnoj “igri ignorisanja” destruktivno utiču na čoveka. Žrtva se u ovoj igri oseća loše, poniženo i povređeno, a kao po nekom pravilu, baš kada počne da se oporavlja, javi mu se osoba za kojom žudi.
Žrtva tada želi da kaže sve što misli i oseća, ali ga pokolebaju slatke reči onoga ko vodi igru i daje, možda čak i lažnu, nadu.
Ukoliko vam se neko zaista dopada, najbolje bi bilo da ne praktikujete ovo. Detinjasto je i nije u redu, a sa druge strane, sigurni smo da ne biste ni vi voleli da se neko tako ophodi prema vama.
(srbijadanas/pixabay)
Dodajte komentar