Crvena zvezda pregazila Ferencvaroš u Beogradu

DRUGI OPROŠTAJ U ISTOM DANU! Zvezdu napustio i napadač

Prvi trijumf crveno-belih u Ligi Evrope.

Fubdaleri Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u Ligi Evrope pošto su cu trećem kolu grupe H savladali mađarski Ferencvaroš sa 4:1 (2:0). Crveno-beli odigrali su odličan meč, definitivno najbolji još od Makabija i zasluženo savladali lidera grupe.

Miran je bio početak na stadionu ”Rajko Mitić”, a prvi je zapretio Fradi preko Laidunija, ai je večeras odlični Goblejić zakačio loptu koja je završila u korneru. Upravo je Gobeljić imao prvu priliku za Zvezdu kada je sa 16 metara u 10. minut šutirao pravo u golmana Dibuša. Gosti u prvom poluvremenu pretili sa distance, pa je tako pored gola šutirao Bešić, da bi u 17. minutu Pešić iz prve na asistenciju Ivnaića šutirao pored gola. Ponovo je Fradi sa distance pretio, a Nguen je u 22. minutu šutirao pravo u Borjana sa 15 metara, da bi pet minuta kasnije Zvezda povela iz jedanaesterca koji je realizovao Kanga, a koji je dosuđen pošto je sudija Viser proveravao snimak zbog igranja rukom Vinga. Razigrala se Zvezda posle gola, a Dragović je u 34. minutu glavom poslao loptu malo preko gola, da bi minut kasnije već bilo 2:0 pošto je Pešić asistirao Mitroviću koji je okrtenuo svog čuvara i snažnim udarcem pogodio gol gostiju. Još jednom je Fradi zapretio sa distance, a ponovo je šutirao Nguen i lopta je otišla preko gola. Bilo je to poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, a crveno-beli su vodili 2:0.

Tek što je krenulo drugo poluvreme Zvezda je povela sa 3:0. Kanga je dodao loptu u prostor Gobeljiću koji je asistirao Kataiju koji je snažnoi i precizno pogodio donji desni ugao gola gostiju. Prvu pravu priliku gosti su imali u 56. minutu kada je Nguen ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane šutirao, ali je Borjan odbranio njegov šut. Tri minuta aksnije je i Vecsei probao, ali je lopta otišla preko gola, da bi minut kasnije Zvzeda vodila 4:0. Kanga je dobio loptu od Ivanića, povukao je par metara i onda gotovo identično kao protiv Krasnodara pre pet godina postigao fantastičan pogodak za erupciju oduševljenja na stadionu. Crveno-beli su se malo povukli u nastavku meča, a Ferncvaroš je to iskoristio i postigao počasni gol preko Zakarijesena na ubacivanje Vinga koji je bio brži od Pankova. Ponovo je Zvzeda krenula u napad i u dva minuta imala dve dobre prilike. Prvo je Ivanić lukavo šutirao, ali je Dibuš uspeo da odbrani njegov šut, kao i minut kasnije kada je izašao kao pobednik iz duela sa Motikom. Poslednje pravo uzbuđenje dogodilo se u 86. minutu kada je Emaje pogodio prečku, ali je ostalo 4:1.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas