Crno-beli razbili Turke! Jednom nogom u četvrtfinalu!

PARTIZAN NAŠAO TRENERA: Mijailović otišao u Sloveniju po njega

U prepunom Pioniru, uz podršku fudbalera, Dejana Bodiroge, Gagija Milosavljevića, Olge Danilović i više od osam hiljada duša, Partizan je ostvario treću pobedu u Evrokupu nad Darušafakom 69:57.

Darušafaka je bolje otvorila utakmicu, imala plus šest uz 3/4 trojke za 16:17 prvu deonicu u kojoj je za 5.5 minuta samo Veličković pogađao, na kraju i Trifunović, uz 2/7 za tri tima, koji je napravio samo dva faula i dozvolio gostima da se razmahnu.

Za četiri minuta nastavka kucanjima Mozlija, ulazom Pejdža i trojkom Birčevića i Gordića (pet poena u nizu) Partizan je napravio brejk 14-0 uz odličnu odbranu više od pola četvrtine bez primljenog poena i rotaciju 12 igrača. Partizan je na plus 14 stao napadački, i ako je mogao još više da materijalizuje dobru odbranu, od 35-25 na poluvremenu.

Poput kapitena na startu, Jaramaz je spojio osam poena na početku nastavka, odveo tim na plus 14, ali do 28.minuta niko od njegovih saigrača više nije poentirao pa se gosti vraćaju pred poslednji kvartal na 49-43.

A onda novi nalet Jaramaza za 12-0 uz odbranu vise od šest ipo minuta bez primljenog koša za +20 i novi ubedljiv trijumf, ali sigurno i kaznu zbog neshvatljivog bacanja raznoraznih predmeta na teren.

Izvor: PRessSerbia/Blic