fbpx Budućnost uz dosta muke do pobede nad Cibonom - PRess Serbia | PR PRess team
Sport

Budućnost uz dosta muke do pobede nad Cibonom

FIBA odlučila da uvede promene u sistem sa kvalifikacionim prozorima
bageterija_gif728

Košarkaši Budućnosti pobedili su  u Zagrebu Cibonu sa 93:87 (17:17, 22:23, 26:22, 28:25) u poslednjoj subotnjoj utakmici 14. kola ABA lige.

Crnogorski šampion prilično se namučio u Zagrebu, ekipe su se gotovo tokom tri četvrtine smenjivale u vodjstvu, oba tima bila su vrlo dobro šuterski raspoložena, pa je posle 30 minuta igre gost imao samo plus od tri poena.

Budućnost je ipak u poslednjoj deonici ipak uspela da slomi otpor rivala i na kraju dodje do trijumfa.

Najefikasniji bio je Nemanja Gordić sa 23 poena, dok je Kajl Gibson postigao 19, a Kajl Lendri ubacio je 11.

U ekipi Cibone istakao se Marko Tomas sa 21 poenom, dok je Karlo Uljarević dodao 14.

Budućnost se tako makar do utorka izjednačila sa Cedevitom na liderskom mestu ABA lige, pošto sada oba tima imaju po 12 pobeda i dva poraza, a Cibona je osma sa skorom 6/8.