BREJK! Jokić u plej-ofu DEBITOVAO TRIPL-DABLOM, Marej upropastio Nagetse, LUDI SRBIN demonstrirao klasu

Nikola Jokić je u plej-ofu nastavio tamo gde je stao u regularnom delu sezone! U prvom plej-of meču u karijeri srpski košarkaš upisao je tripl-dabl i tako postao tek četvrti košarkaš u istoriji NBA, koji je na debiju u doigravanju ostvario “trpstruko dvostruko”.

Ipak, Nagetsima to nije bilo dovoljno da odbrane domaći teren protiv San Antonija – Sparsi su napravili brejk (101:96) i poveli u seriji 1:0. Drugi meč serije biće odigran u noći između utorka i srede.

Jokić je na terenu proveo 36 minuta i meč završio sa učinkom od 10 poena (4-6 za dva, 0-3 za tri, 2-2 penali), 14 skokova i 14 asistencija. Tragičar meča bio je Džamal Marej, koji je sedam sekundi pre kraja promašio dvojku za vođstvo Nagetsa, a potom je, posle pogotka Oldridža za vođstvo Sparsa 99:96, izgubio loptu i faulirao Vajta koji je postavio konačan rezultat.

Denver je pokazao previše nervoze, što se i očekivalo od mlade ekipe, ali su tim iz Kolorada skupo koštale izgubljene lopte i sebičnost Mareja koji je probao da reši poslednja tri napada svog tima i nijednom nije pogodio.

Nagetsi tako posle šest godina nisu uspeli da ostvare prvu pobedu u plej-ofu i Sparsi zadovoljniji čekaju drugi meč u gostima.

Utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu, što je i očekivano jer su Nagetsi neiskusni i zbog toga su ušli nervozno. Tokom prve deonice sve je zavisilo od Jokića u igri ekipe iz Kolorada, pošto je za devet minuta imao četiri poena, pet skokova i četiri asistencija. Denver se mučio kada je Nikola izašao iz igre, Sparsi su to iskoristili i otišli na “+5”, 20:25.

Iskusni San Antonio mnogo bolje otvorio je drugu četvrtinu i razlika je brzo bila dvocifrena. U ovim trenucima veoma dobro za Sparse igrali su Derozan i Gej. Ekipa Majka Malouna uspela je da se vrati preko Herisa i Marija, koje je Jokić snadbevao s loptama. Na poluvremenu rezultat je bio 59:51 za Sparse, a Jokić je imao učinak od četiri poena, sedam skokova i čak devet, od ukupno 14 asistencija koliko je imao Denver u prvom periodu igre.

Nagetsi su dosta bolje zaigrali odbranu u trećoj deonici, što se videlo i na semaforu. Međutim, mučili su se i dalje u napadu, pa tako njihova sjajna odbrana nije uspela da izvuče ono najbolje. Dobili su treću deonicu sa 17:13, ali je utisak da su mogli da preokrenu tok meča. Tokom poslednje deonice igralo se koš za koš i ušlo se u neizvesnu završnicu. Košem Marija Denver je smanjio na samo “minus 1” – 96:97.

Ipak, nije bilo raspoloženog igrača u sastavu Nagetsa. Jokić je na 50 sekundi izgubio loptu, potom je San Antonio odigrao dug napad i nije uspeo da poentira. Na 13 sekundi do kraja Maloun je pozvao tajm-aut za poslednju šansu. Lopta je išla u ruke Marija, ovaj je imao otvoren pogled ka košu, ali je promašio i lopta je ušla u ruke Oldridža. Centar Sparsa pogodio je oba bacanja na sedam sekundi do kraja meča. Mari je ponovo uzeo loptu, ali je ovoga puta izgubio i tu je meč rešen.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Demar Derozan sa 18 poena, 12 skokova i šest asitencija, Vajt je postigao 16, dok su po 15 imali Forbs i Oldridž. Kod Nagetsa Heris je postigao 20, Mari 17 (šut iz igre 8/24), Barton 15 i Milsap 12.