BOGI ŠOU U SENCI NESTVARNOG HARDENA Bogdanović flertovao sa TRIPL-DABLOM, zvezda Hjustona šutnula 23 TROJKE! /FOTO/ /VIDEO/

Bogdanović, Bjelica i najemotvniji meč u karijeri: KOBI, OVO ČUDO JE ZA TEBE! (VIDEO)

Košarkaški Sakramenta poraženi su od Hjustona sa 119:108 (35:32, 28:28, 28:33, 28:15) kao gosti u NBA ligi, a Kingsima nije pomogla ni sjajna partija našeg igrača Bogdana Bogdanovića da dođu do pobede.

Našem asu je malo nedostajalo da zabeleži tripl-dabl. Reprezentativac Srbije je na parketu proveo 35 minuta, za to vreme je postigao 24 poena, imao je devet skokova i osam asistencija, uz odličan šut za tri poena 5/7, za dva je šutirao 3/7, dok je promašio jedno slobodno bacanje – 3/4.

Odličnu utakmicu krunisao je i tako što je postigao tri vezane trojke za minut, od kojih je druga bila neverovatna. Šutirao je van balansa i to preko Pi Džej Takera koji uprkos sjajnoj odbrani nije uspeo da ga sačuva.

A, šta tek reći za Džejmsa Haredna. Majstor je dovoljno! Brutalna partija “brade”. Nije uspeo Bogdanović da dođe do tripl-dabla, ali jeste prva zvezda Roketsa. Na terenu je bio 38 minuta, a brojke koje je ostvario bile su nestvarne – 50 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Neverovatno deluje podatak da je čak 23 puta pokušao za tri poena i pogodio sedam, šut za dvamu je bio 13/31, dok se sa nije penala pokušao 18 puta i 17 bio precizan.

Bogdan Bogdanović u pokušaju da blokira Džejmsa HardenaFOTO: TANJUG/AP
Bogdan Bogdanović u pokušaju da blokira Džejmsa Hardena

Igrači Sakramenta bili lak zalogaj na ovom susretu, posebno na početku. Dobre prve dve četvrtine odigrali su izabranici Deva Jergera koji su na veliki odmor otišli sa tri poena zaostatka – 63:60. U ovom delu susreta su na sve načine odolevali favorizovanom protivniku.

U trećem periodu bili su još bolji košaraši Sakramenta. Uspeli su da preokrenu rezultat u potpunosti i u završnih 12 minuta utakmice uđu sa prednošću od dva razlike – 91:93. Ipak, ta poslednja četvrina bila je ključna. Stao je napad Kingsa koji su postigli samo 15 poena, a “raketama” su dozvolili da postignu 28, što je ispostaviće se bilo dovoljno za novi trijumf Hardena i drugova.

Igrači Sakramenta su pokušavali Hardena da zaustave na sve načineFOTO: TANJUG/AP
Igrači Sakramenta su pokušavali Hardena da zaustave na sve načine

Sakramento se nalazi na devetoj poziciji na Zapadu sa učinkom 37-39 i neće uspeti da se domogne plej-ofa, dok je Hjuston treći takođe na Zapadnoj konferenciji sa učinkom 49-28.

Kod pobednika se osim Hardena istakao i Klint Kapela koji je postigao 24 poena, a na to je dodao i 15 skokova, kao i Kris Pol koji je utakmicu završio sa 22. Na drugoj strani dobru pariju uz Bogdanoviča je pružio Badi Hild koji je zabeležio 21 poen, dok je jedan manje postigao Marvin Begli.