Sport News

BEZ POBEDNIKA U 165. VEČITOM DERBIJU: Katai doneo bod Zvezdi!

San postao java: Srbija prestigla Ukrajinu, smeši se mesto u grupi Lige šampiona
ATA Images

Natho je u 36. minutu doneo prednost Partizanu, da bi Katai u 83. pogodio za konačnih 1:1.

Partizan je zadržao lidersku poziciju na tabeli sa 22 boda, dva više od Crvene zvezde.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras nerešeno 1:1, u derbi meču devetog kola Super lige Srbije.

Crno-beli su poveli u 165. „večitom” derbiju golom Bibrasa Natha u 36. minutu, a izjednačenje i bod Crvenoj zvezdi na stadionu u Humskoj doneo je Aleksandar Katai u 83. minutu.

Partizan je i dalje prvi na tabeli, sada ima 22 boda, dva više od crveno-belih.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu domaćeg šampionata gostovati Mladosti, dok će crveno-beli dočekati Voždovac.

Prvi šut u okvir gola uputio je Katai u trećem minutu, da bi dva minuta nakon toga sam pred golmana Partizana izašao Luis Dioni, čiji je udarac odbranio golman Aleksandar Popović, a lopta je otišla u korner.

U nastavku meča novu ozbiljniju šansu (31. minut) imala je gostujuća ekipa, ali je udarac Kataija glavom iz blizine završio na prečki.

Partizan je do prednosti došao nakon prvog udarca u okvir gola, sa daljine je precizan bio Bibars Natho u 36. minutu, a četiri minuta kasnije Nathov udarac odbio se od igrača Zvezde Strahinje Erakovića i završio preko prečke na spoljnom delu mreže.

ATA Images

Domaći tim je zatim imao inicijativu i stvarao šanse, dok su gosti u nadoknadi prvog dela mogli do izjednačenja, ali je Seku Sanogo nakon centaršuta iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Drugo poluvreme bolje je počeo Partizan, a najbolju priliku imali su u 49. minutu, kada je glavom nakon kornera šutirao Igor Vujačić, udarac je odbranio golman Zvezde Milan Borjan, dok je u nastavku akcije Rikardu Gomešu poništen gol zbog prekršaja.

Gomeš je u prilici bio i u 61. minutu, ali je njegov udarac iz okreta otišao pored gola.

Do kraja meča Zvezda je pokušavala da dođe do boda, a to je uspela da učini u 83. minutu, kada je precizan glavom bio Katai.

ATA Images

Promene rezultata zatim nije bilo, crno-beli su stvarali prilike, ali nisu uspeli da po drugi put savladaju golmana Borjana.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA