Sport

Ben i Krstičić za pobedu Zvezde i drugo kolo

Zvezda na Legiju ili Spartak Trnavu ako prodje Suduvu

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras u Beogradu pobedili Spartaks Jurmalu sa 2:0.

Prvi meč, odigran prošle nedelje u Rigi, završen je bez golova, a pobedu crveno-belima u revanšu doneli su El Fardu Ben i Nenad Krstičić golovima u 78. i 81. minutu.

Zvezda će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv litvanske Suduve, koja je eliminisala kiparski APOEL.

Utakmica na stadionu “Rajko Mitić”, pred 23.868 gledalaca, u prvom poluvremenu nije donela mnogo uzbudjenja.

Zvezda je uglavnom imala inicijativu, ali do pravih šansi nije dolazila, dok je Spartaks s druge strane svoje prilike čekao iz kontranapada i prekida.

Dva puta su crveno-beli pripretili glavom posle centaršuteva, ali su pokušaji Vujadina Savića i Nemanje Milića završili preko gola, odnosno u korneru posle intervencije golmana Jevgenijsa Nerugalsa.

Drugi deo utakmice nastavljen je u istom ritmu, ekipa Vladana Milojevića pritiskala je rivala, a odličnu šansu propustio je Nemanja Radonjić u 64. minutu, kada je pogodio stativu, posle koja je lopta po gol-liniji otišla na drugu stranu u gol-aut.

Crveno-beli su odbranu rivala uspeli da slome tek u 78. minutu kada je posle kornera s desne strane Ben zatresao mrežu Spartaksa.

Rodić je izveo udarac iz ugla sa desne strane, Dejan Meleg bio je najviši u skoku na prvoj stativi odakle je loptu prosledio do Bena na drugoj koji je imao lak zadatak da pošalje loptu u gol Nerugalsa.

Samo tri minuta kasnije rešeno je pitanje pobednika. Meleg je upisao novu asistenciju,a gol je petom sa oko pet metara postigao Krstičić.