Belgija u polufinalu Mundijala, posle pobede nad Brazilom

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u Kazanju sa 2:1 pobedila Brazil

Belgija je povela autogolom Fernandinja u 13. minutu, da bi na 2:0 povisio Kevin De Brujne u 31. Konačan rezultat postavio je Renato Augusto u 76.

Ekipa Roberta Martinesa će u polufinalu 10. jula igrati protiv Francuske koja je sa 2:0 ranije danas pobedila Urugvaj.

Oba tima su u utakmicu koju je sudio Milorad Mažić ušli u visokom tempu, a prvu pravu priliku imao je Tijago Silva u osmom minutu kada je posle kornera pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Belgija povela sa 1:0 posle kornera s desne strane koji je izveo Eden Azar, a na prvoj stativi je loptu zakačio Vensan Kompani, da bi ona potom u ruku pogodila Fernandinja i prevarila Alisona.

Belgija je nastavila u istom ritmu, kontrolisala je situaciju na terenu, a posle jednog kontranapada Romelu Lukaku je proigrao De Brujnea, koji je snažnim udarcem s oko 18 metara povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Brazil je imao potpunu inicijativu, Belgija je uglavnom čekala priliku iz kontranapada. Ekipa selektora Titea je u 76. minutu smanjila zaostatak, a strelac je nakon centaršuta Filipea Kutinja s levog boka bio Renato Augusto.

Brazil je posle toga imao još tri dobre prilike, preko Augusta i Kutinja, kao i Nejmara, ali je dvaput završila pored gola, dok se u sudijskoj nadoknadi vremena istakao Tibo Kurtoa odličnom paradom.