Barselona sigurna protiv Čelsija za četvrtinu finala Lige šampiona

Fudbaleri Barselone plasirali su se  u četvrtinu finala Lige šampiona, pošto su u revanš utakmici osmine finala pobedili Čelsi sa 3:0

Pre tri nedelje u Londonu Čelsi i Barselona igrali su nerešeno 1:1, pa su Katalonci tako ukupnim rezultatom 4:1 izborili plasman u narednu fazu najjačeg evropskog takmičenja.

Utakmica na stadionu Kamp nou loše je počela po goste, pošto je Barselona već posle nešto više od dva minuta igre povela golom Lionela Mesija koji je gotovo iz mrtvog ugla uspeo da proturi loptu kroz noge golmanu Tibu Kurtoi.

Primljeni gol nije mnogo poremetio goste, koji su uzvratili jakim ritmom i visokim presingom, ali i pored nekoliko solidnih situacija pred golom domaćina, nisu uspeli da savladaju golmana Barselone.

Posle nove greške fudbalera Čelsija na sredini terena Barselona je praktično rešila utakmicu u 20. minutu. Nakon brzog kontranapada Mesi je s levog boka proigrao Usmanea Dembelea na drugoj strani koji je preciznim i jakim udarcem povisio na 2:0.

Čelsi se i posle tog gola nije predavao nastavio je da igra ofanzivno, Barselona je uglavnom bila koncentrisana na odbranu svog gola, ali nikako nisu uspevali da dodju do gola. Najbliži smanjenju zaostatka bili su u 44. minutu kada je Markos Alonso iz slobodnog udarca sa oko 20 minuta pogodio raklje.

Sve nedoumice oko pobednika susreta otklonio je Mesi u 63. minutu kada je posle dobre akcije i proigravanja Luisa Suaresa postavio konačnih 3:0. To je bio njegov 100. gol u Ligi šampiona.

Pored Barselone, u četvrtfinalu Lige šampiona igraće Juventus, Mančester siti, Liverpul, Sevilja, Real Madrid, Roma i Bajern iz Minhena.

Žreb za četvrtfinalne utakmice Lige šampiona održaće se u petak od 12.00 u Nionu.