Autogolom Saničanina Zvezda sa igračem više do pobede i 32. titule!

Kairat eliminisao Makabi , protiv Zvezde u drugom kolu kvalifikacija za LŠ

Četiri kola pre kraja crveno-beli došli do nedostižne prednosti nad Partizanom.

Crvena zvezda je šampioni Srbije za sezonu 2020/21!

Izabranici Dejana Stankovića su pobedom nad Vojvodinom (1:0) i matematički obezbedili titulu, sa obzirom da drugoplasirana ekipa ima zaostatak od 12 bodova i slabiji međusobni skor sa crveno-belima, a ostalo je četiri kola do kraja prvenstva.

Uprkos stvorenim šansama Vojvodine na startu meča, kada su zapretili preko Vukadinovića Zukića, a Borjan se istakao sa dve maestralne odbrane, preuzela je inicijativu Crvena zvezda.

Igrao se deveti minut kada je Falćineli oprobao šut sa desnog boka, gađao je Italijan dalji ugao, ali nije bio precizan. Samo četiri minuta kasnije, odlično je Gajić prošao po desnoj strani i uputio oštar centaršut u peterac, a Saničanin je nespretno reagovao i savladao svog golmana za vođstvo Zvezde – 1:0.

Nastavili su beogradski crveno-beli da pritiskaju poslednju liniju Novosađana. Izglednu šansu imao je Nikolić iz slobodnog udarca kada je snažno gađao sa oko 25 metara u 24. minutu, ali je Simić ostao nesavladan.

Igrao se 31. minut kada je Falćineli dobro probio u kazneni prostor, a onda proigrao Bena na peterac, sve to ispratio je Simić i u poslednjem trenutku ,,skinuo” loptu sa noge napadaču sa Komora. Samo minut kasnije Ivanić je uputio udrac sa više od 20 metara, ali je gađao iznad prečke. Konstanto se igralo na polovini gostiju, a Crvena zvezda je mogla da udvostruči vođstvo u 43. minutu kada je Gajić odlično prošao po desnoj strani i uputio centaršut u kazneni prostor, a Falćineli je sve to ispratio i snažno gađao glavom, ali je lopta prošla pored desne stative.

Ušla je odlično Zvezda u drugo poluvreme, već na startu je gađao Ben iskosa sa desne strane, pokušao je napadač sa Komora da matira Simića u bliži ugao, ali je lopta završila pored stative.

Igrao se 51. minut kada je Ivanić izbacio odbranu na desnoj strani i ušao u kazneni prostor, ali je golman Novosađana odbranio njegov pokušaj sa pet metara iskosa. Imao je šansu Milunović u 55. minutu da postigne peti gol ove sezone u šampionatu na prethodno dobro izveden korner Bena, ali je gađao iznad prečke. Samo tri minuta kasnije Ben je dobrim prodorom po sredini prošao nekoliko igrača Vojvodine i odložio loptu za Ivanića na desnoj strani, koji je snažno gađao dalji ugao, ali je lopta ,,prozujala” iznad prečke.

Na isteku sat vremena igre, imala je Crvena zvezda kontra napad na desnoj strani, Nikolić je povukao loptu i imao je ,,otvoren” put ka golu, ali je Đurić oštro startovao kako bi zaustavio našeg ofanzivnog vezistu i tako zaradio crveni karton.

Beogradski crveno-beli su konstantno pritiskali poslednju liniju Novosađana sa željom da potvrde pobedu, ali je falilo sreće u završnoj trećini.

Zatresao je Pavkov mrežu u nadoknadi vremena, ali je sudija signalizirao faul pri skoku.

Kada je arbitar odsvirao kraj, usledilo je opšte slavlje na terenu domaćih igrača s obzirom na to da je osvojena četvrta  uzastopna titula u nizu za Zvezdu.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.