AJNTRAHTU PRESELA PENAL-SERIJA Jović doneo produžetke Nemcima, ali je sreća bila na strani Čelsija!

ITALIJANI SE OZBILJNO NAMERAČILI NA SRBINA!
Luka Jović, Foto: EPA/Armando Babani

Fudbaleri Ajntrahta nisu uspeli da se plasiraju u finale Lige Evrope, pošto su posle penala izgubili od Čelsija sa 3:4. “Plavci” će na taj način u finalu igrati protiv Arsenala.

Tim iz Frankfurta se hrabro suprotstavio favorizovanom Čelsiju, koji je od prvog trenutka krenuo da stvara šanse. Odgovarao je “plavcima” ishod bez golova, međutim nisu se izabranici Mauricija Sarija posvetili odbrani gola, već su kroz posed pokušavali da ugroze Kevina Trapa.

U tome su u velikoj meri uspevali, najbliži pogotku bio je Olivije Žiru, koji je u dve, tri situacije bio u kolosalnim prilikama, međutim ni u jednoj nije bio dovoljno skoncentrisan da se upiše u strelce.

Luka Jović
Luka Jović

A kada on već nije mogao da da gol, to je uradio Ruben Loftus-Čik, koji je u 27. minutu na volšeban način pobegao odbrambenim igračima Ajntrahta i iskosa sa leve strane je uspeo da savlada Kevina Trapa.

Čekala se posle tog pogotka reakcija gostiju, međutim nje nikako nije bilo do kraja prvog poluvremena. Izostalo je dobrih i upotrebljivih lopti ka Luki Joviću, koji je u tih 45 minut bio odsečen, pa ni opasnosti za gol “plavaca” nije bilo.

Međutim, situacija se drastično promenila u nastavku meča, u kom je Ajntraht bio mnogo bolji od uljuljkanih fudbalera Čelsija. I takav pristup se “plavcima” ubrzo obio o glavu.

Tako je Ajntraht u 50. minutu uspeo da poravna, i to preko nestvarnog Luke Jovića. Dobio je reprezentativac Srbije odličnu loptu od Mijata Gaćinovića, izašao je “jedan na jedan” sa golmanom Čelsija Kepom Arizabalagom i majstorski ga je savladao za povratak u meč.

vKk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWW1FN01EQV8vZWVjMGM3ZTg1OTM3ZDlmOGFmYTJmMTc2MDRhYjg2MWIuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

Posle toga dugo Čelsi nije uspeo da opasnije pripreti, već je zapravo Ajntraht bio taj koji je bio bolji. Mogli su Nemci sredinom poluvremena do potpunog preokreta, jer je sjajno šutirao Mijat Gaćinović, međutim nije bio dovoljno precizan.

Pokušavali su fudbaleri i jednog i drugog tima da što pre dođu do pogotka, međutim u tome nisu uspevali, činilo se da su se malo i štedeli, pa su novim remijem, ponovo 1:1, otišli u produžetke, koje je izborio naš fantastični Luka Jović.

A u prvom produžetku mnogo bolji je bio Ajntraht i pravo je čudo kako nije uspeo da dođe do preokreta i na korak do plasmana u finale Lige Evrope. Imali su Nemci dve odlične šanse, i to u finišu prvog produžetka, ali su defanzivci uspeli da spasu “plavce”.

To je najpre bio slučaj kada je David Luiz intervenisao sa gol-linije posle dodavanja Filipa Kostić, dok je Zapakosta u poslednjem, 105. minutu, glavom izbacio loptu nakon šuta Halera.

U drugom produžetku fudbaleri Čelsija su bili znatno angažovaniji u napadu, te su po svaku cenu pokušali da dođu do prednosti. Ipak, u tome nisu uspeli, iako su za to imali šanse, pogotovo kada je Emerson Palmijeri šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Ajntrahta odlično odbranio.

Opasno je bilo i u 116. minutu, kada je Aspilikueta zatresao mrežu Ajntrahta, ali je on opravdano poništen. Naime, kapiten Čelsija je napravio faul nad golmanom Trapom, izbio mu je loptu iz ruku, pa sudija Hategan nije imao dileme da li treba da poništi pogodak. To je, ispostavilo se, bio poslednji opasan detalj u drugom produžetku, promene rezultata nije bilo, pa je meč otišao u penale, posle kojih je bio poznat pobednik.

Posle penala je bio uspešniji Čelsi, koji je sa 4:3 prošao u finale!

Izvor: PRessSerbia/Blic

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.