Omiljena porodična zabava sa roštiljem za vikend može da se završi katastrofalno. Pogledajte koje greške morate izbeći…
Vikendi sa mnogo hrane i mnogo pića, planirani tako da nam donesu zadovoljstvo i porodičnu radost, mogu se završiti zaista kobno. Evo šta činimo često i šta ubuduće moramo izbeći kako bi lepi dani ostali i u lepim uspomenama…
Pijemo previše i predugo.
Vikend je vreme opuštanja, pa pripreme za roštilj počinju prepodnevnim “kapljicama”, nastavljaju se “pivcem” ili “vincem” uz ručak a neretko se ručak sastavi i sa večerom.
Šta se mora učiniti: odmerite pažljivo svoju dozu “raspoloženja” i potrudite se da količine budu manje ako već pijete i pre i u toku obroka. Takođe, učinite sve što je neophodno da odmorni krenete na put ka kući. Ako je moguće, radije prespavajte i krenite kući rano ujutru. Naročito budite pažljivi u toku vožnje, jer se i svi ostali, verovatno, nalaze u sličnom stanju…
Jedemo kao da ne postoji sutra.
Kao što sa pićem počinjemo rano u toku dana, tako uvek bude i nešto “da se pregrize” tokom pripreme ručka. Uz roštilj serviramo meze, sve što se priprema od suhomesnatih namirnica “mora i malo da se proba”, tek, za ručak sedamo već skoro siti.
Ipak, gomila hrane koju smo pripremili i koja, u skladu s našim tradicionalnim običajima, nikad nije manja već uvek veća od realno potrebne, tera nas da jedemo do kasno popodne a u priči sa prijateljima brzo dođe i vreme za laku večernju zakusku… Saberite stotine kalorija koje se leti gomilaju svakog vikenda i dobićete siguran put do koronarne jedinice…
Volimo da zapucamo…
Od uobičajenih letnjih svadbenih veselja, pa preko rođendana i, naročito modernih punoletstava, završno sa utakmicama naših favorita, sve češće nalazimo povoda za upotrebu vatrenog oružja. Uz dodatno upozorenje da najviše ljudi pogine od “praznog” pištolja, nadamo se da smo vam dali dovoljno razloga da na sledeću vikend zabavu krenete nenaoružani… i vratite se zdravi i veseli!
(lisa)
Dodajte komentar