Sport

Zvezda ubedljivo pobedila MZT

Košarkaši Zvezde pobedili Mladost sa 51 poenom razlike

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su sinoć u Beogradu MZT iz Skoplja sa 112:73 (28:23, 30:23, 33:8, 21:19), u utakmici šestog kola ABA lige.

Svi igrači Zvezde, osim Marka Kešelja, upisali su se medju strelce, sedmorica igrača postigli su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Nikola Radičević sa 17 poena i 10 skokova. Džejms Feldin postigao je 15 poena, dok su po 14 dodali Matijas Lesor i Dragan Apić.

U domaćem timu nije bilo Tejlora Ročestija i Pere Antića.

Najefikasniji u ekipi MZT-a bio je Bojan Trajkovski sa 30 poena i sedam skokova, dok je Jure Lalić postigao 14 poena uz pet skokova.

Zvezda je od početka povela, MZT se držao do polovine druge četvrtine, kada je domaći tim stekao dvocifrenu prednost. Crveno-beli su odigrali dobro u odbrani u trećoj četvrtini, pošto su primili samo osam poena, a zatim su do kraja utakmice uvećali prednost i ostvarili ubedljivu pobedu.

Zvezda je ostvarila četvrtu pobedu u ligi, a MZT je pretrpeo četvrti poraz.

U narednom sedmom kolu, Zvezda će u ponedeljak, 6. novembra, igrati kao gost protiv Partizana, dok će MZT dan ranije dočekati Mega Bemaks.