Sport

Zvezda slavila protiv Makabija

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su sinoć u Beogradu ekipu Makabija iz Tel Aviva 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23) u četvrtom kolu Evrolige

I Zvezda i Makabi sada imaju po dve pobede i poraza.

Zvezdu su do pobede vodili Tejlor Ročesti sa 22 poena, Džejms Feldin sa 19 i Milko Bjelica sa 16 postignutih poena.

U poraženom timu najbolji je bio Dešaon Tomas sa 28 poena, a najbolje su ga pratili Pjer Džekson sa 14 i Džona Bolden i Majkl Rol sa po 11 poena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Bamberg, dok izraelski tim na svom terenu igra protiv Armanija.

Crveno-beli prilično su se mučili u prvom poluvremenu u Beogradskoj areni, nedostajalo je ideje u napadu, dok su s druge strane Makabi predvodili raspoloženi Bolden i Tomas.

Izraelski tim je u prvih 20 minuta kontrolisao skok, kako u odbrani tako i u napadu, a Zvezda je sve vreme jurila zaostatak.

Trojkom Ročestija dva minuta pre kraja druge četvrtine Zvezda je smanjila na 36:37, ali je usledila serija Makabija od 12:3, kojom su prvi put na meču stigli do dvocifrene prednosti 49:39.

Ekipa Dušana Alimpijevića znatno energičnije i požrtvovanije igrala je u trećoj četvrtini. Odbrana je bila na višem nivou, što je igračima Makabija otežalo posao i svelo ih na samo 12 poena.

U napadu, s druge strane, raspoložen je bio Bjelica sa 13 poena, od čega su bile tri vezane trojke. Upravo to je crveno-belima donelo preokret 62:61.

Poslednja deonica donela je mnogo neizvesnosti. Makabi je imao blagu prednost, ali je Zvezda preko Feldina uspevala da se vrati, da bi se u poslednja tri minuta meča ušlo pri rezultatu 78:78.

Igralo se koš za koš sve do samo završnice. Ročesti je na 15 sekundi do kraja položio za dva poena, a Spahija je zatražio tajm-aut.

Makabi je išao na šut za tri poena, ali Tomas nije pogodio, pa je tako Zvezda rešila meč u svoju korist.