Zvezda pobedila Mornar i stigla Budućnost, debi Enisa

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su  u Baru Mornar sa 82:74 (19:29, 28:15, 19:12, 16:18) u poslednjoj nedeljnoj utakmici 12. kola ABA lige.

Zvezda je zbog ove pobede stigla podgoričku Budućnost na prvom mestu regionalnog takmičenja i sada oba tima imaju 10 trijumfa i dva poraza.

Crveno-bele do pobede predvodio je Džejms Feldin sa 18 poena, pet skokova i jednom asistencija, a isti broj poena postigao je i Stefan Janković, dok je Tejlor Ročesti dodao 13.

U ekipi Mornara istakao se Uroš Luković sa 18 poena, a Derek Nidam dodao je 15.

Mornar je dobro počeo utakmicu, iskoristio je nešto “uspavaniju” igru crveno-belih i u prvoj deonici u jednom trenutku došao do 12 poena prednosti.

Zvezda je u drugoj četvrtini igru podigla na viši nivo, odbrana je bolje funkcionisala, dok su drugoj strani bili raspoloženi Feldin i Janković, pa su gosti do poluvremena uspeli da dodju do prednosti od tri poena.

Ekipa Dušana Alimpijevića postepeno je u drugom poluvremenu uvećavala prednost, u par navrata imala je i dvocifrenu prednost, ali je Mornar ipak do kraja susreta delimično uspeo da ublaži poraz.

U ekipi Zvezde debitovao je i doskoršnji plejmejker Mega Bemaksa Dilan Enis, koji je na parketu proveo nešto više od dva i po minuta i za to vreme postigao jedan koš s linije za slobodna bacanja.

Mornar zauzima deveto mesto sa pet pobeda i sedam poraza.