Zvezda odigrala bez golova protiv Arsenala

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć 0:0 protiv Arsenala u Londonu, u utakmici četvrtog kola Grupe H u Ligi Evropa.

U drugoj utakmici u toj grupi Keln je na svom terenu pobedio BATE Borisov sa 5:2.

Arsenal je prvi na tabeli sa 10 bodova, Zvezda ima pet, BATE je treći sa četiri boda, a Keln ima tri.
Zvezda je, poput utakmice pre tri nedelje u Beogradu, i u Londonu imala svoje šanse koje nije iskoristila, ali za razliku od prethodnog puta izdržala je u odbrani i osvojila važan bod u borbi za plasman u narednu fazu.

Crveno-beli su u prvom poluvremenu dva puta bili veoma blizu vodjstva, posle velikih prilika Vujadina Savića i Ričmonda Boaćija.

Savićev šut glavom odlično je odbranio mladi golman domaćeg tima Met Mejsi, posle čega je lopta pogodila prečku, dok je Boaći šutirao pored gola u šansi jedan na jedan.

Arsenal je kontrolisao igru u drugom delu i imao nekoliko opasnih napada, a najbolju šansu imao je Džek Vilšir, ali je tada odlično reagovao Zvezdin štoper Damjan Le Talek, koji je atraktivno izbacio loptu sa gol linije.

Engleski klub je bio bolji u nastavku i redjao je napade, a 10 minuta pre kraja pretila je i Zvezda, ponovo preko Boaćija, koji je još jednom šutirao pored gola.

Arsenal je imao inicijativu i u samom finišu utakmice, ali je Zvezdina odbrana izdržala nalete protivnika.

Utakmica je igrana pred oko 50.000 ljudi na stadionu Emirati, od čega tri hiljade navijača Zvezde, koji su celu utakmicu bili bučniji od domaće publike.

U petom kolu 23. novembra Zvezda će igrati u Belorusiji protiv BATE Borisova, a Arsenal će igrati u Kelnu.