Zvezda nastavila seriju pobeda, pala Valensija

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su  Valensiju sa 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19), u 12. kolu Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džejms Feldin sa 26 poena, dok je Tejlor Ročesti postigao 13, a Pero Antić 10.

Valensiju je predvodio Fernando Sanemeterio sa 17, dok je Tibor Plajs postigao 13.

Ekipa Dušana Alimpijevića na visokom je nivou igrala u prvom poluvremenu, Tejlor Ročesti i Nemanja Dangubić odveli su ekipu u nekoliko navrata do 11 poena prednosti, ali je u poslednja dva minuta druge deonice došlo do velikog pada u igri, što je Valensija iskoristila i do poluvremena došla na dva poena zaostatka 38:40.

Drugo poluvreme loše je počelo po crveno-bele. Valensija je počela da kontroliše dešavanja na terenu, proradio je šut s distance, kao i ofanzivni skok posle koga su dolazili do lakih poena, a i igrači Zvezde su mnogo srljali u napadu.

Domaćin je postepeno počeo da uvećava prednost, pa su na sedam i po minuta pre kraja imali 13 poena prednosti 72:59. Delovalo je u tim trenucima da će Valensija rešiti meč u svoju korist, ali je usledio veliki preokret crveno-belih.

Serijom 17:0, za koju su najzaslužniji bili Antić i Dejan Davidovac, crveno-beli su došli do preokreta, a potom su u penal završnici preko Feldina overili trijumf.

Zvezdi je to peta pobeda iz 12 utakmica u Evroligi i sada je na 11. mestu, a Valensija ima tri trijumfa i devet poraza, pa se nalazi na 14. mestu.

Nešto ranije sinoć Panatinaikos je sa 80:72 pobedio Olimpiju iz Milana.