ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA: OVO je ISTORIJA! Srpski prvak se vratio iz ambisa

Fudbaleri Crvene zvezde večeras u Salcburgu odigrali su najvažniji meč u protekloj deceniji, za ulazak u Ligu šampiona i ostvarili san svojih navijača

Strelci: Dabur 45., 48. minut; Ben 65, 66. minut

SALCBURG (4-4-2): Stanković – Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer (K) – Hajdara, Volf, Samaseku, Šlager – Daka (od 69. Jabo), Dabur. Rezerve: Valke, Van der Verf, Jabo, Prevljak, Minamino, Mvepu, Todorović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Jovičić, Krstičić – Milić (od 49. Pavkov), Simić (od 37. Jovančić), Radonjić (od 82. Gobeljić) – Ben. Rezerve: Popović, Pavkov, Srnić, Babić, Kafu, Jovančić, Gobeljić.

KRAAAAAJJJJ! CRVENA ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA!!!

90-3 – Velika šansa za domaćina

Hajdara je šutirao glavom, Borjan spasao gol.

82. minut – Treća izmena u Zvezdi

Umesto Radonjića u igri je Gobeljić.

79. minut – Slobodan udarac za Salcburg

Šutirao je Jabo sa oko 22 metra, a Borjan uhvatio živu loptu.

75. minut – Žuti karton za Stojkovića

Bek Crvene zvezde Filip Stojković je zaradio žuti karton zbog oštrog starta.

74. minut – Hajdara je šutirao pored gola

Opasno je pripretio domaći tim, Hajdara je šutirao sa 30-tak metara, a lopta je fijuknula pored stative.

73. minut – Dabur šutirao glavom pored gola

Salcburg je posle dužeg vremena pripretio, Dabur je glavom šutirao, ali pored gola.

69. minut – Prva izmena u Salcburgu

Umesto Dake u igri je Jabo.

66. minut – GOOOL! Zvezda je na korak od Lige šampiona!

Zvezda je za samo dva minuta postigla dva gola! Ben je strelac! Degenek je glavom lobovao Stankovića, a Ben glavom ubacio loptu u mrežu.

65. minut – GOOOL! Zvezda se vraća u igru golom Bena!

Crvena zvezda smanjuje rezultat! Degenek je oduzeo loptu u visini šesnaesterca, centrira a Ben postiže gol!

61. minut – Oštar start nad Pavkovim, žute kartone dobili Pongračić i Krstičić

Sudario se fudbaler Crvene zvezde sa Hajdarom prilikom čega mu je raskrvavljena glava. Potom je Pongračić stao na Pavkova dok je ovaj ležao na zemlji. Epilog – Čakir je podelio žute kartone Pongračiću i Krstičiću koji je bio najratoborniji prilikom prekida.

52. minut – Najbolja šansa za Crvenu zvezdu

Pavkov je izdržao duel sa Ramaljom, ušao u peterac, ali je onda iskosa sa desne strane šutirao preko gola. Imao je opciju da vrati loptu u sredinu.

49. minut – Zvezda nema šta da čeka, izmena u napadu

Milojević vrši drugu izmenu, umesto Milića u igri je Pavkov. Zvezdi treba brzi gol.

47. minut – PENAL ZA SALCBURG – 2:0

Savić je intervenisao i oborio Volfa, a sudija Čakir je pokazao na penal! Dabur je izveo najstrožu kaznu i postigao pogodak.

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.