Zvezda bez osmine finala LE

Pobeda Zvezde protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige Evropa, pošto su u Moskvi izgubili od domaćeg CSKA sa 1:0 u revanš utakmici šesnaestine finala

Jedini gol na stadionu VEB arena postigao je Alan Džagoev u 46. minutu.

Prvi susret, igran 13. februara na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, završen je bez golova.

Žreb za osminu finala Lige Evropa je 23. februara.

Zvezda se u prvom poluvremenu uglavnom branila i pokušavala iz kontranapada. Crveno-beli su imali nekoliko ozbiljnih pokušaja, ali bez konkretne završnice.

Nemanja Radonjić je nekoliko puta bezuspešno probao da ugrozi gol protivnika, a jednom mu je u situaciji tri na dva, posle dodavanja Bena, Aleksandar Pešić “skinuo” loptu ispred njega.

Zvezda se dobro branila sve do finiša prvog poluvremena kada je CSKA poveo posle sporne situacije u kojoj je Manuel Fernandes igrao rukom u početku akcije. Lopta je tada došla do Konstantina Kučaeva, koji je ubacio u peterac gde je Džagoev savladao Milana Borjana.

Zvezda nije pretila u drugom delu sve do poslednjih 10 minuta, kada je imala dve velike šanse da izjednači i prodje u osminu finala Lige Evropa.

Prvo Aleksandar Pešić u 81. minutu nije zahvatio loptu posle ubacivanja Slavoljuba Srnića i ona je otišla pored gola uprkos izglednoj poziciji.

El Fardu Ben se potom u 90. minutu iznenada našao jedan na jedan sa golmanom ruskog tima Igorom Akinfejevom, ali je šutirao pored gola.

Utakmica je odigrana pred 18.753 gledalaca, od čega je oko 1.000 bilo pristalica Zvezde. Nije bilo incidenata.