VATERPOLO: Srbija u polufinalu Svetskog kupa sa Mađarskom!

Srbija je očekivano pobedila Japan, pa će sutra u 17 časova igrati sa Mađarima za još jedan ulazak u finale Svetskog kupa.

Vaterpolisti Srbije plasirali su se večeras u polufinale Svetskog kupa u Berlinu pošto su pobedili Japan sa 12:7 (2:3, 6:2, 3:1, 1:1).

Srpski igrači se jednostavno do poslednjeg minuta nisu snašli na odbranu Japana po čitavom terenu. Autsajder je poveo 2:0, zatim je Rističević odbranio peterac da ne bude 3:0. I tek u poslednjem minutu Srbi su došli do golova preko odličnog Mandića i raspoloženog Lazića. U poslednjem sekundu Okava je iz velike daljine lobovao Rističevićapa je Japan na prvi odmor neočekivano otišao sa prednošću 3:2.

U nastavku je sve bilo kako treba. Srbi su se privikli na stil rivala, Lazić je izjednačio, Ranđelović u 12. minutu prvi put doveo Srbiju u vođstvo 4:3. Kako je igra odmicala otpor Japana je bio sve slabiji…

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri gola, a tri je postigao Gavril Subotić. Djordje Lazić postigao je dva gola, dok su se po jednom medju strelce upisali Sava Randjelović, Ognjen Stojanović i Strahinja Rašović.

U ekipi Japana najefikasniji sa četiri gola bio je Kejgo Okava.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Madjarske, koja je ranije danas pobedila SAD sa 10:8.