Ubedljiva pobeda Zvezde protiv Efesa

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su  u Beogradu turski Efes sa 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19) u utakmici 11. kola Evrolige.

Zvezdu je do četvrte pobede u Evroligi predvodio Džejms Feldin sa 29 poena, Tejlor Ročesti je dodao 11, a Nemanja Dangubić i Ognjen Dobrić po 10 poena.

U redovima Efesa, koji je upisao osmi poraz, najbolji je bio Brajan Danston sa 16 poena, Zoran Dragić je ubacio dva poena manje, a Vladimir Štimac i Džoš Adams po 12.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Valensiji, dok Efes dočekuje Baskoniju.

Zvezda je za razliku od prethodnih duela na svom terenu utakmicu protiv Efesa počela sigurno i šuterski raspoloženo, dok je odbrana bila na visokom nivou. Tokom celog prvog poluvremena crveno-beli kontrolisali su skok igru, što je u velikom meri olakšalo posao na terenu.

Ekipa Dušana Alimipijevića nakon nešto više od sedam minuta igre imala je prednost od sedam poena 24:17, a najzaslužniji za to bili su Feldin i Ročesti. Feldin je u finišu prve deonice pogodio dve vezane trojke i tako crveno-bele posle prvih 10 minuta igre odveo do prednosti od 29:23.

Zvezda je nošena navijanjem u punoj dvorani “Aleksandar Nikolić” u drugu deonicu ušla još bolje, prednost se sve više uvećavala, pa je tako domaćin u jendom trenutku imao 12 poena prednosti 41:29.

Efes je potom serijom 11:4 uhvatio priključak poenima Danstona, Krunoslava Simona i Dragića na dva i po minuta do poluvremena. Usledila je desetominutna pauza, pošto je s radom prestala sirena u nekadašnjem Pioniru.

Nakon pauze igralo se poen za poen, a Ročesti je uz zvuk sirene imao priliku da crveno-bele dovede do devet poena prednosti, ali ipak nije pogodio, pa je posle 20 minuta igre na semoforu pisalo 50:44.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Ročestija, a potom je na drugoj strani uzvratio Simon. Zvezda je potom pojačala odbranu i s dve ukradene lopte ponovo došla do dvocifrene prednosti.

Efes na drugoj strani nije imao rešenja, često je pokušavao iz teških situacija da dodje do poena, što je Zvezda kažnjavala i došla do vodjstva od 61:46.

Gosti iz Turske serijom 7:0 nakon nesportskog faula Stefana Jankovića delimično su uhvatili priključak, ali Fledin je na drugoj strani zaustavio nalet i Zvezdu vratio na dvocifrenu prednost.

Zvezda je impresivnom igrom na početku poslednje deonice slomila protivnika, a crveno-bele ka trijumfu povukao je Dejan Davidovac, uz trojke Bjelice, Dangubića i Antića.

Crveno-beli nisu ispuštali veliku prednost i na kraju su, na oduševljenje publike, nekoliko sekundi pre kraja stgli do 100. poena.

Utakmici u punoj dvorani “Aleksandar Nikolić” prisustvovali su i fudbaleri Crvene zvezde koji su juče izborili plasman u šesnaestinu finala Lige Evropa.

Pre početka meča sportski direktor crveno-belih Nebojša Ilić je bivšem košarkašu Zvezde, a sada centru Efesa Vladimiru Štimcu uručio uramljeni dres kluba.