SRBIJA PORAŽENA OD ŠVAJCARSKE A OVO SU OPCIJE ZA PROLAZ DALJE!

Fubaleri Srbije su izgubili od Švajcarske a da bi prošli dalje moraju pobediti Brazil ili  da odigraju nerešeno, a da  Kostarika pobedi Švajcarsku sa dva gola razlike

Fudbaleri Srbije su izgubili od Švajcarske sa 2:1 u drugom kolu Mundijala, a odlučujući pogodak postigao je Đerdan Šaćiri u 90. minutu!

Pred “orlovima” je sada jasna računica – moraju da pobede Brazil u poslednjem kolu kako bi prošli u nokaut fazu.

Izabranici Mladena Krstajića su na početku duela bili veoma motivisani, videlo se to od samog uzlaska na teren, pevanja himne i starta utakmice! Uostalom, dovoljno je videti samo tu odlučnost na licima naših fudbalera kada su krenuli prvi taktovi himne “Bože pravde”, dok selektor “orlova” nije mogao da sakrije emocije.

Videle su se suze u njegovim očima, što je bio samo dovoljan pokazatelj koliko su naši momci želeli trijumf.

Srbija je povela u petom minutu golom Aleksandra Mitrovića, a izjednačio je Granit Džaka u 52. minutu. Pobedonosni gol postigao je Džerdan Šaćiri u 90. minutu.

Srbija sada na trećem mestu na tabeli ima tri boda u Grupi E, jedan manje od Brazila i Švajcarske.

Poslednja je Kostarika bez bodova, koja je izgubila šanse za prolaz dalje.

U poslednjem trećem kolu, u sredu, Srbija će igrati protiv Brazila, a Švajcarska protiv Kostarike.

Reprezentacija Srbije je današnjim porazom smanjila sebi šanse da se nađe u osmini finala.

Brazil i Srbija će najverovatnije u poslednjem kolu odlučivati o tome ko će u drugi krug Mundijala.

Nakon drugog kola situacija u grupi je komplikovana, Kostarika nema šanse, ali zato Švajcarska, Srbija i Brazil imaju.

Brazil 4 (3:1)
Švajcarska 4 (3:2)
Srbija 3 (2:2)
Kostarika 0 (0:3)

Dakle, pobeda nam donosi drugi krug, ali daleko od toga da smo u situaciji da pretimo Brazilu.

Postoji i druga opcija.

To je da odigramo nerešeno protiv Brazila, a da Švajcarska bude poražena od Kostarike sa dva gola razlike.

Ostaje nada da će naši momci skupiti snagu i uspeti da nadvladaju veliki Brazil.