Srbija izgubila od Čilea u prvoj od dve probe pred Svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je  sa 1:0 od Čilea  u prijateljskoj utakmici na pripremama u Austriji pred Svetsko prvenstvo.

Strelac je bio Giljermo Maripan u 87. minutu.

Srbija će narednu utakmicu igrati protiv Bolivije u subotu od 18.00, takodje na stadionu Merkur arena u Gracu.

Selektor Srbije Mladen Krstajić za utakmicu protiv Čilea izveo je kombinovan sastav.

Počeli su Vladimir Stojković, Antonio Rukavina, Nikola Milenković, Duško Tošić, Aleksandar Kolarov, Luka Milivojević, Marko Grujić, Andrija Živković, Adem Ljajić, Nemanja Radonjić i Aleksandar Mitrović.

Igrali su još, u drugom poluvremenu, Nemanja Matić, Sergej Milinković-Savić, Filip Kostić, Dušan Tadić, Milan Rodić i Luka Jović.

Srbija je u prvih 45 minuta dvaput uspela da zapreti preko levog boka, prvo se oprobao Radonjić, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca odbranio Gabrijel Arijes, da bi nešto kasnije isto učinio i Kolarov, medjutim, bio je neprecizan.

Čile je bio konkretniji, imao je nekoliko solidnih prilika, ali je mreža Vladimira Stojkovića ostala netaknuta sve do 87. minutu kada je Maripan iskoristio centaršut s levog boka.

Selekcija Srbije je prethodno pripretila preko Milinković-Savića, ali je fudbaler Lacija loše zahvatio loptu i nije uspeo da ugrozi gol Čilea.