SENZACIJA! TRI CRVENA I TRI PENALA – PSŽ ispao iz kupa od POSLEDNJEPLASIRANOG TIMA na tabeli! Usred Pariza!

Nejmar se SRCEPARAJUĆIM rečima oprostio od Pelea!

Fudbaleri Pari Sen Žermena senzacionalno su poraženi u Liga kupu od poslednjeplasiranog tima francuskog prvenstva Gengana sa 2:1!

U uzbudljivom meču videli smo sve: tri penala – sva tri za Gengan, i tri crvena kartona – sva tri za PSŽ! Parižani nisu mogli da se pomire sa porazom pa su Nejmar, Kavani i Verati isključeni u 96. minutu. Ovo je prvi poraz “svetaca” u svim takmičenjima još od septembra (prošle godine!), kada su poraženi od Liverpula (3:2) u Ligi šampiona.

Screenshot 1 2 1

A što se penala tiče, Gengan je prvi promašio (Markus Tiram, sin legendarnog francuskog reprezentativca Lilijana, u 61. minutu), za šta ih je Nejmar kaznio samo dva minuta kasnije. Tada je izgledalo da će PSŽ zabeležiti novu rutinsku pobedu, ali…

Najpre je Ngbakoto izjednačio – iz jedanaestrca – u 81. minutu, a onda se Tiram iskupio za promašaj i pogodio sa bele tačke za senzacionalnu pobedu autsajdera. Na kraju, iako je Pari Sen Žermen imao ogromnu prednost u posedu lopte (70:30), više šuteva u okvir gola imao je Gengan – 3:2.

U polufinale Liga kupa još ranije su se plasirali Strazbur, Monako i Bordo.

Izvor: PRessSerbia/Blic