Sport News Srbija

Rukometašice Srbije izvukle bod protiv Nemačke u dramatičnoj završnici utakmice!

Rukometašice Srbije igrale su nerešeno sa domaćom Nemačkom 22:22 u Lajpcigu u utakmici trećeg kola Grupe D na Svetskom prvenstvu.

Srbija i Nemačka dele prvo mesto u grupi sa po pet bodova, s tim da naša reprezentacija ima bolju gol-razliku. Holandija i Južna Koreja imaju po četiri, dok su Kina i Kamerun bez bodova.

Dramatičan je bio derbi Grupe D pred 5.500 gledalaca u dvorani u Lajpcigu.

Naša reprezentacija je do remija i važnog boda došla golom Dragane Cvijić tri sekunde pre kraja! Tako su Srpkinje iz ruku izbile Nemicama pobedu, ali su izabranice Ljubomira Obradovića imale priliku da i same upišu dva boda.

Međutim, niz grešaka u finišu meča omogućio je domaćoj selekciji da napravi preokret i dođe nadomak trijumfa.

Nemačka je bolje počela meč i povela 5:1 i 6:2, a onda su Srpkinje stegle odbranu i u 18. minutu došle do prvog izjednačenja – 7:7. U tom periodu blistala je Katarina Krpež.

Od tada, pa sve do 59. minuta naše devojke nisu bile u “minusu”. Sve vreme su ili vodile ili je bilo nerešeno. Maksimalna prednost Srbije iznosila je tri gola (16:13) u 39. minutu.

Nemačka je uspela da izjednači na 18:18.

Srpkinje nisu dozvoljavale rivalkama da povedu sve do 59. minuta kada je na veliko oduševljenje domaćih navijača na semaforu pisalo 22:21.

Ipak, Dragan Cvijić je pokvarila slavlje Nemcima.

Srpkinje se sutra sastaju sa Holandijom (15.30), a u petak u meču poslednjeg kola s Južnom Korejom (20.30).

Podsetimo, naše devojke su već obezbedile plasman u osminu finala, a sada se bore za što bolju poziciju i lakšeg rivala u prvoj nokaut fazi.

Obe selekcije su u uvodna dva kola zabeležile maksimalan učinak, obezbedivši plasman u osminu finala.

“Čeka nas teška utakmica sa Nemicama, a onda još teža sa Holanđankama, za koju nećemo imati ni 24 sata da se spremimo. Postavlja se pitanje i prvog mesta u grupi. Imamo pravo na optimizam, ali ne mogu da kažem da ćemo pobediti u oba duela. Devojke su koncentrisane, žele i hoće da pruže maksimum. Veoma je bitan odnos prema igri i naravno rezultat”, kazao je selektor Srbije Ljubomir Obradović.

Ranije danas odigrane su dva meča u Grupi D, a favoriti su zabeležili očekivane pobede. Južna Koreja je savladala Kinu 31:19, dok je Holandija lako izašla na kraj sa Kamerunom 29:22.