Rukometaši Srbije izgubili od Hrvatske na startu EP

OVI MOMCI OBEĆAVAJU: Srbija srušila evropskog šampiona

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Splitu od Hrvatske sa 22:32 (9:14), u utakmici prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Pred prepunom dvoranom u Splitu, najefikasniji u ekipi Srbije bio je Petar Nenadić sa šest golova, dok je pet postigao Nemanja Zelenović. Nemanja Ilić dodao je tri gola, a Žarko Šešum i Dobrivoje Marković po dva gola.

Hrvatsku su predvodili Luka Stepančić i Manuel Štrlek sa po šest golova, dok su Zlatko Horvat i Luka Cindrić postigli po četiri.

U drugoj utakmici u Grupi A Island je pobedio Švedsku sa 26:24.

Hrvatska je na početku povela sa 2:0, ali je Srbija preko Žarka Šešuma i Nemanje Zelenovića uspela da izjednači. Domaći su posle toga ponovo otišli na dva gola razlike, zatim su golom Luke Cindrića poveli su sa 6:3, a posle pogotka Luke Stepančića sa 7:4.

Srpski rukometaši su uspeli da vežu dva gola, Bojan Beljanski i Zelenović, ali su domaći ponovo poveli sa dva razlike i bez problema su čuvali tu prednost. Srbija je pojačala odbranu, a uz dva gola Dobrivoja Markovića prišla je na 9:10, u 24. minutu. Ekipa Vladimira Cvetkovića zatim nije iskoristila napad za izjednačenje, a Hrvatska je posle toga napravila seriju od 4:0 i na poluvreme otišla sa pet golova prednosti.

Drugo poluvreme počelo je golovima iz sedmeraca sa obe strane, ali je Hrvatska ubrzo stekla sedam golova razlike, 19:12. Domaći su držali prednost, golove u tim trenucima za Srbiju postizali su Zelenović, Ilić i Nenadić, ali nisu mogli da smanje zaostatak ispod pet golova.

Nešto više od 10 minuta pre kraja utakmice Hrvatska je stekla sedam golova prednosti 25:18, golom Manuela Štrleka, dok je dva i po minuta pre kraja devet golova razlike doneo Igor Karačić (31:22). Konačan rezultat i 10 golova prednosti domaćima doneo je Lovro Mihić iz sedmerca.

U drugom kolu Srbija će u nedelju od 18.15 igrati protiv Švedske, dok će posle toga početi duel Hrvatske i Islanda.