Remi Milana i Intera u velikom derbiju

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Milana i Intera odigrali su  nerešeno 0:0, u utakmici 30. kola italijanskog prvenstva.

Veliki derbi na San Siru, jedan od najvećih u evropskom i svetskom fudbalu, završen je bez golova, pre svega zahvaljujući napadaču Intera Mauru Ikardiju, koji je propustio nekoliko odličnih prilika.

Prvu veliku priliku napravio je Milan u 22. minutu kada je Leonardo Bonuči, posle slobodnog udarca Hakana Čalhanoglua, glavom zahvatio loptu, ali je golman Intera Samir Handanović dobro odbranio.

U 38. minutu mrežu Milana zatresao je Mauro Ikardi. Antonio Kandreva je dobro dodao loptu do Ikardija, koji je pobegao Leonardu Bonučiju i činilo se da je izbegao ofsajd zamku. Medjutim, posle pregledanog snimka i upotrebe VAR tehnologije sudija je poništio gol, na veliku radost navijača Milana.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Inter, nakon što je Ivan Perišić u 48. minutu pogodio prečku. Dva minuta kasnije sa druge strane Frenk Kesi je iz dobre pozicije šutirao pored stative.

U 56. minutu Ikardi je sa tri metra promašio prazan gol, posle dobrog dodavanja Antonija Kandreve. Nedugo zatim Inter je ponovo mogao do gola, posle kontranapada Perišića i Ikardija, ali je golman domaćih pre napadača plavo-crnih pokupio loptu.

U prvom minutu nadoknade vremena Milan je mogao do gola, ali Nikola Kalinić nije najbolje zahvatio loptu glavom. Dva minuta kasnije Ikardi je propustio odličnu šansu, ponovo je bio pred praznim golom, ali nije poslao loptu u mrežu.

Inter je 11. put odigrao nerešeno ove sezone u prvenstvu i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 59 bodova. Milan je pretrpeo deveti poraz, poslednje dve utakmice je bez pobede i šesti je na tabeli sa 51 bodom.

U ostalim utakmicama Kjevo i Sasuolo odigrali su nerešeno 1:1, a Torino je kao domaćin pobedio Krotone sa 4:1.