Remi Čelsija i Barselone na Stamford Bridžu

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Čelsija odigrali na svom terenu u Londonu nerešeno 1:1 sa Barselonom, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona

Čelsi je poveo u 62. minutu golom Vilijana, a izjednačio je Lionel Mesi u 75. minutu.

Čelsi je imao prvu šansu na utakmici, kada je Eden Azar sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Barselona je ozbilnije zapretila u 16. minutu, Mesi je dobro centrirao do Paulinja, a on je iz izgledne situacije loptu glavom poslao pored gola.

Londonski tim je imao više loptu u posedu i pokušavao je da ugrozi gol Barselone, pre svega Vilijan, koji je u dva navrata posle dobrih šuteva sa distance pogodio stativu, u 33. i 41. minutu. Posle toga pokušao je i Azar, ali je šutrao preko prečke.

Ekipe su u drugom poluvremenu bile izjednačene, sve do 62. minuta kada je Vilijan postigao gol. Njemu je Azar dodao loptu, Brazilac je napravio korak, dva sa loptom i sa oko 20 metara zatresao mrežu gostiju.

Barselona je posle toga pokušavala da izjednači, a domaći su se dobro držali sve do 75. minuta, kada je Mesi postigao svoj prvi gol u karijeri protiv Čelsija. Domaći igrač Andreas Kristensen promašio je loptu, Inijesta je zahvatio, ušao u šesnaesterac i sa leve strane neometano dodao loptu do Mesija, koji je levom nogom polsao u mrežu.

Ekipe su posle toga igrale oprezno pa na revanš odlaze nerešenim rezultatom, s tim da je Barselona u nešto boljoj poziciji, pošto je postigla gol na gostujućem terenu.

Revanš utakmica na programu je u sredu 14. marta od 20.45 na stadionu Kamp Nou u Barseloni.